Atuty studiowania na uczelni we Wrocławiu

Wrocław to piękne miasto, które niewątpliwie szybko się rozwija. Wychodzę z tego założenia, że nie ma w Polsce zbyt wielu bardziej atrakcyjnych miast, aniżeli stolica Dolnego Śląska. Oczywiście Wrocław nie jest wyłącznie ładny, sprawiający, że mieszkańcy oraz przyjezdni mogą nacieszyć swoje oko niezwykłymi widokami.

Wrocław to również jeden z większych ośrodków akademickich w naszym kraju – sam właśnie studiuję we Wrocku, chociaż wywodzę się z Suwałk, więc dojazd na Dolny Śląsk zajmuje mi wiele czasu. Jednak wcale nie żałuję – zostanę w mieście na studia II stopnia – może nawet osiedlę się na stałe.

W zasadzie we Wrocławiu prowadzi działalność dużo szkół wyższych – jak wiadomo, ostatnio sporo się w polskich miastach namnożyło takowych miejsc. Oczywiście wychodzę z założenia, że ta najsolidniejsza szkoła wyższa we Wrocławiu to z całą pewnością Uniwersytet Wrocławski. Chociaż funkcjonują również szkoły prywatne – znaczna część z nich to solidne placówki, które mogą zagwarantować wszystkim żakom świetne warunki. A więc prawda jest taka, że studiowanie we właśnie Wrocławiu jest świetnym pomysłem. Osobiście jestem bardzo zadowolony!

uniwersytet

Autor: Maryland GovPics
Źródło: http://www.flickr.com

Wrocław to rozbudowana oferta – czyli możemy studiować niemal wszystko. Angielski, budownictwo, psychoterapia, prawo, no po prostu wszystko. A jeszcze na dodatek Wrocław to fantastyczne miejsce do życia. Czyli student w zasadzie nie będzie uskarżał się na nudę, bo rozrywek w stolicy województwa dolnośląskiego nie brakuje. Moim skromnym zdaniem wyłącznie w Krakowie jest dokładnie tak samo fajne życie studenckie. Nie przesadzam, studiowałem w Krakowie, a więc mam porównanie.

A do tego wielkim atutem miasta jest niezła sytuacja gospodarcza. Czyli żak, który nie chce brać kasy od własnych rodziców – na przykład, jak najbardziej może błyskawicznie, bez dużego problemu, uzyskać zatrudnienie. Po ukończeniu studiów również powinno się znaleźć. Podsumowując: szukasz odpowiedniego miasta uniwersyteckiego? W takim razie Wrocław to ścisła polska czołówka. Jeśli masz inną opinię, z wielką chęcią przedyskutuję ją z Tobą. Jednakowoż i tak naprawdę nie dam się przekonać, bo bardzo lubię Wrocław oraz jego niepowtarzalne walory edukacyjne.