Czy kiła jest niebezpieczną dolegliwością i w jaki sposób się nie zarazić?

Dziś możemy spotkać wiele dolegliwości przekazywanych drogą płciową. Jedną z tego typu dolegliwości jest kiła, jakiej symptomy są niezwykle różne oraz są zależne od rozwinięcia choroby.

Trzeba zaznaczyć, że żadna choroba weneryczna nie ma tak różnorodnych symptomów.
syfilis

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Syfilis jest dolegliwością, jaka cechuje się niezwykle odmiennym przebiegiem. Mogłaby być postać łagodna albo ciężka. Dolegliwość tę możemy podzielić na wczesną, która trwać może około 2 lat oraz późną, która trwa znacznie dłużej. Po wniknięciu do błony śluzowej zarazki odpowiadające za dolegliwość, mnożą się w miejscu infekcji i przenikają do naczyń krwionośnych. Ulegają tam rozsiewowi przed pojawieniem się pierwotnego objawu. W tej chorobie bardzo ważna jest błyskawiczna diagnoza. W takim przypadku leczenie przypadłości jest efektywne oraz w miarę szybkie. Jeżeli pojawią się na powierzchni skóry pierwsze plamki lub grudki, które sączą się, można mieć pewność, że zostałeś zarażony kiłą. Początkowo takie krostki pojawiają się na stopach. Gdy objawy kiły zanikają, wcale nie znaczy to niczego dobrego. Jest to wtedy sygnał, że choroba przechodzi w drugą fazę. Mogłaby ona trwać wiele lat. W czasie trwania drugiej fazy choroby, drobnoustroje atakują w organizmie przeróżne organy wewnętrzne.
wakacje

Autor: Jon Gatward
Źródło: http://www.flickr.com
U kobiet syfilis pierwszego okresu zazwyczaj lokalizuje się na wargach sromowych, w okolicy odbytu i jamie ustnej. Te zmiany nie bolą, mogą tylko być zauważone znacznie większe węzły chłonne. Symptomy bardzo często są bagatelizowane, a choroba szerzy się dalej. Mogłyby wystąpić rożne zmiany na błonach śluzowych. Jeśli dolegliwość nie będzie leczona, może zaatakować system nerwowy, kości oraz narządy wewnętrzne.

U mężczyzn kiła pierwszego okresu zajmuje napletek i często trzon prącia oraz łono. U mężczyzn zmiany również nie są dotkliwe.

Jeśli nadal nie udało Ci się odnaleźć nic ciekawego, to sprawdź pod adresem (http://www.theomarvee.com/), tutaj na pewno odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie w tym momencie przydatne.

Istotne jest zapobieganie chorobie. Trzeba zredukować przypadkowe kontakty seksualne.