Dalsze wyjazdy z bobasem

Rodzice małego dziecka na ogół obawiają się pierwszych dalszych wypadów z maluchem. Szczególnie jeśli przypadają zimą, np. w czasie rodzinnych wyjazdów bożonarodzeniowych. Jeśli zastanawiamy się czy ze względu na maleństwo nie zostać w domu, służymy radą: jeśli dziecko jest zdrowe – oczywiście, ze tak! Odpocznijmy od dnia codziennego. Poczujemy się szczęśliwsi, a nasza Kruszynka razem z nami.

dziecko

Autor: Steve C
Źródło: http://www.flickr.com
Fotelik jest najważniejszy.

Czy komentarze z www (https://www.collegium-novum.pl/jezyk-polski,kurs,6,6.html) pod przeczytanym tekstem Cię zainteresowały? Może pragnąłbyś coś do nich dopisać? Będzie to dla nas na pewno niezmiernie pouczające.

Wszyscy wiemy, iż na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać. W szczególności gdy mowa o naszych dzieciach. Niemniej jednak mimo wszelkiej wiedzy, której jesteśmy w posiadaniu, zdarza się, iż rodzice dopuszczają się karygodnych błędów. Sugerują się ceną, nabywają ”przechodzone” foteliki od obcych ludzi czy na serwisach aukcyjnych, i najważniejsze: nie sprawdzają atestów. Zgadza się, wybór odpowiedniego fotelika do łatwych nie należy. Wskazane jest więc gruntownie podejść do zagadnienia a następnie po dłuższym zastanowieniu się zdecydować się na taki model, który zagwarantuje dziecku bezpieczeństwo.
Przede wszystkim, należy zadbać aby fotelik dla dziecka pochodził od sprawdzonego producenta, który posiada potrzebne wymogi i certyfikaty.
Najbardziej odpowiednim miejscem w aucie do montowania fotelika jest środek tylnej kanapy, przyjmując, że jest wzbogacony o pas bezpieczeństwa umożliwiający jego zamontowanie tudzież Isofix. Oprócz fotelika, warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu, dlatego dobrym pomysłem są…nocniki i nakładki na WC.

Gdy nie karmimy piersią, potrzebne są butelki, proszek do przygotowania mieszanki (o przegotowaną wodę zadbamy na postoju), smoczki oraz picie dla dziecka. Konieczne także będą akcesoria do przewijania malucha. Niezbędne będą pieluszki na zmianę, krem przeciw odparzeniom, foliowe torebki na wykorzystane pieluszki oraz opakowanie nawilżających chusteczek. Stosując chusteczki możemy łagodnie i bezproblemowo oczyścić skórę dziecka. Równocześnie oczyszczają i pielęgnują, troszcząc się o zdrowie wrażliwej, dziecięcej skóry. Po ich użyciu nasz mały podróżnik jest czyściutki jak po zwykłej kąpieli. Warte uwagi mogą być także: kliknij i przekonaj się.

Jeżeli dopisze nam szczęście, maluch zaśnie przez drogę. Jednak warto zaopatrzyć się w zapas grzechotek, których dźwięk ukoi maluszka. A więc… szerokiej drogi!