Jak poprawnie jeździć ? Poradnik dla początkujących kierowców.

Jak ćwiczyć jak też doskonalić się w czasie codziennej samodzielnej jazdy? Poniżej kilka rad o których warto pamiętać. Jazda czterokołowcem nie jest wyłącznie automatycznym powtarzaniem sekwencji. Wymaga ona koordynacji, skupienia, myślenia za siebie i za innych, a również przewidywania. Nie każdy jest psychicznie i fizycznie predystynowany do kierowania autem. Dla jednych nie stanowi to kłopotu, innym z kolei zajmuje troszeczkę czasu zanim poczują się pewnie za kierownicą.

samochód

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Rozpocznij od dobrego kursu na prawo jazdy. Najistotniejszą inwestycją w Twą przyszłość jako kierowcy jest dobry kurs jaki zagwarantuje ci prestiżowa szkoła jazdy (na przykład: dobra szkoła jazdy). Nie wskazane jest poszukiwać najtańszych ofert na rynku. Dobry instruktor nie jedynie wtajemniczy Cię w teoretyczne zagadnienia związane z ruchem drogowym, pokaże praktyczne stosowanie Kodeksu Ruchu Drogowego ale także przede wszystkim przygotuje Cię do samodzielnego korzystania z dróg jako prowadzący. Kurs nauki jazdy nie powinien wyłącznie przygotować do prawidłowego przejechania paru kilometrów pod okiem egzaminującego. Egzamin nie jest celem ale tylko jednym z etapów doskonalenia się jako kierowca. Postaraj się nie denerwować. Zdenerwowany kierowca popełnia więcej błędów. Postaraj się nie myśleć zbyt dużo o tym którą drogą będziesz podróżował i co może pójść niedobrze. Spokojny kierowca popełnia mniej błędów a także lepiej koryguje drobne błędy, które mogą się zdarzyć. Wsiadając za kierownicę samochodu bądź wyspany. To truizm ale jeśli jesteś zmęczony oraz niewyspany trudniej o poprawne i szybkie reakcje na błyskawicznie zmieniającą się sytuację na drodze. Pamiętaj o schludnych szybach jak też lusterkach. Kolejny frazes o jakim nie wszyscy pamiętają. Skontroluj podstawowy stan techniczny samochodu. Trudno samemu przewidzieć awarię, ale sprawdzenie świateł, ciśnienia w oponach oraz płynu do spryskiwaczy to minimum. Korzystaj z czterokołowca w różnych warunkach drogowych. Jeśli zdobywasz doświadczenie w różnych warunkach drogowych Twe umiejętności jako kierowcy wzrastają szybciej. Zawsze myśl za innych kierowców. Myślenie za innych oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania może być newralgiczne w unikaniu zagrożeń na drodze. Pamiętaj o tym z kim jedziesz.

kierowca

Autor: Oleksii Leonov
Źródło: http://www.flickr.com

Pasażer z którym jedziesz może być pomocny zwłaszcza dla kierowców z małym doświadczeniem ale może także być przyczyną wielu niebezpiecznych zachowań. Ważne będą asertywne zachowania a także jasne określenie kto prowadzi a także kto jest odpowiedzialny za innych. W skrajnych wypadkach lepiej jest wyprosić kogoś z pojazdu niż dać się sprowokować do niebezpiecznych zachowań. Bądź pewny jak kierujesz. Jedną z najgorszych rzeczy jakich można doznać jako kierowca to bojaźń, strach przed jazdą wozem. Jeżeli decydujesz się na jazdę wozem bądź pewny swoich umiejętności. Nerwowe ruchy za kierownicą jak też brak przewidywalności dla innych użytkowników dróg są ogromnym zagrożeniem.