Jak dużo funkcjonuje znaków w j. japońskim a ile minimalnie trzeba znać, aby móc się porozumieć?

Język japoński, choć podobnie jak język polski, wliczany jest do tych najtrudniejszych, to w domu czy w nauce ma swoich wielkich zwolenników na całym świecie. Wielu z nich rozpoczyna naukę samodzielnie, aby w następnej kolejności kontynuować ją razem z biegłym nauczycielem.
Jeżeli zainteresował Cię język japoński Poznań jest miejscem, w którym takich wykładowców znajdziesz.

język japoński poznań

Autor: Marcin Kargol
Źródło: http://www.flickr.com
Nauka będzie sprawiała Ci na pewno dużo przyjemności i radości. Jest to niesamowita gratka szczególnie dla miłośników japońskiej kultury. Fani Japonii chcą się uczyć języka ze wszystkich dostępnych dla nich źródeł. Oczywiście wspomniany język nie zalicza się do najłatwiejszych, więc nie należy spodziewać się błyskawicznych rezultatów.

Przeczytaj oprócz tego te ciekawe wskazówki z www (http://www.protlumaczenia.eu/tlumacz-przysiegly-elk/), które znajdziesz pod tym linkiem – one także opisują to zagadnienie.

Powinniśmy poznać dużo znaków używanych w języku japońskim. Nauka tego języka, analogicznie jak i innych języków, wymaga wielu poświęceń. Samo rozpoczęcie edukacji należy rozpocząć od znaków z kategorii hiragana i katakana.

Smerfastyczne ręczniki

Autor: Calvado.pl
Źródło: Calvado.pl
Ich opanowanie przyniesie możliwość używania tego języka na szczeblu podstawowym. Naukę tego języka najlepiej jest zacząć od poznania kanji, czyli logografów japońskich, które tworzą bardzo obszerny alfabet. Wszystkich znaków w j. japońskim jest przeszło 60 tysięcy, przy czym do swobodnego porozumiewania się w tym języku wystarczy znajomości jedynie ok. 2000 kanji. Takich znaków uczyć się można z różnych stron fanowskich, które bez problemu można znaleźć w internecie, a które zezwalają na ogólne zapoznanie się z najważniejszymi znakami i zwrotami.

Następne kroki można by wykonać przy wykorzystaniu podręczników. Następnie można kupić przeróżne książki oraz możemy zapisać się na kurs w dobrej szkole językowej.