Jak sobie dać radę, gdy w innym kraju potrzebujemy lekarza ? Co należy wiedzieć?

Poprzez cały okres naszego życia mamy do czynienia z różnymi wydarzeniami. Z pewnymi radzimy sobie lepiej, z innymi gorzej. Niewykluczone jednakże, iż w niektórych wypadkach będziemy zmuszeni skorzystać z pomocy.

porada

Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Oprawy ledowe z kolekcji STEPS i CRISTAL
w aranżacji nad blatem i przy podłodze

Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

W szczególności jest to istotne kiedy jesteśmy poza granicami kraju i nie wiemy, do kogo się zwrócić oraz czy dogadamy się po angielsku.
Te wypadki nie bywają jednakże za bardzo miłe, jednakże się zdarzają i trzeba wiedzieć jak należy się zachować. Najpierw musimy mieć zakupione ubezpieczenie medyczne. bez posiadania tego mamy problem, ponieważ zapewne zapłacimy sporo pieniędzy. W zależności od kraju te koszty mogą być bardzo duże. Jak mamy wspomniane zabezpieczenie w takim przypadku wyleczymy się gratis, jak również jak trzeba będzie ponieść jakieś koszty, to później ubezpieczyciel nam je odda.
Takowe wypadki mogą wydarzyć się w każdym kraju, ale szczęśliwie w niektórych miejscach, gdzie jest duża Polonia są specjaliści z Polski. Na przykład jak polski ginekolog Dublin (Medicus) ma sporo do zaoferowania, ponieważ bardzo dużo specjalistów tego i innego rodzaju wyjechało tam za lepszą, bardziej płatną pracę. Wśród takowej grupy jest naprawdę spora liczba lekarzy z Polski, występują też specjaliści z wielu dziedzin, bardziej znanych, takich do których chodzimy bardziej często oraz tych mniej znanych, jak chociażby psychologi.
W szczególności właśnie jak polski psycholog (depresja w ciąży) Dublin (więcej o polskim psychologu w Dublinie) to obszar, gdzie takiego znajdziemy.

A jest bardzo istotne, ponieważ trudno sobie wyobrazić,by pójść do psychologa, który gada po angielsku. W takim przypadku raczej nie uda nam się powiedzieć o wszystkich naszych problemach emocjonalnych.