Jakie obowiązki ma jakikolwiek kasjer walutowy oraz gdzie on może pracować?

Jeśli masz zdolności do pracy z pieniędzmi, tzn. jesteś osobą skrupulatną i uczciwą oraz dyspozycyjną, a ponadto posiadasz zarówno umiejętność biegłej obsługi komputera i posiadasz umiejętności interpersonalne, to mógłbyś pomyśleć o posadzie na pewnym ciekawym, lecz i bardzo odpowiedzialnym etacie.
Idzie o taki etat jak kasjer walutowy.

Do wykonywania takiego zawodu nie potrzeba posiadać nawet skończonych studiów, ale w takim wypadku konieczne jest (oprócz wspomnianych wcześniej cech charakteru) również skończenie szczególnego przeszkolenia. Koszt jego zrealizowania może być jednak opłacony już przez docelowego pracodawcę. osoba pracująca na takim etacie ma za Zadanie obługiwać operacje finansowe w walutach obcych jak i w polskich złotych. Podczas swej pracy taki kasjer ma dokonywać transakcji skupu i sprzedaży zagranicznych walut. Jego zadaniem jest również obsługiwanie rachunków walutowych. Powinien również prowadzić odpowiednią do wykonywanego przez swoją osobę zadania księgowość.
zakup

Autor: David J
Źródło: http://www.flickr.com
szkolenie firmowe w sali konferencyjnej

Autor: Open Knowledge Foundation
Źródło: http://www.flickr.com
– logotyp4ee9c535905d7.jpg|L|W=179|ALT=kasjer walutowy|TITLE=kasjer walutowy]
Najbardziej ważnym zadaniem oraz także wymogiem na niego stawianym jest – poza rozróżnianiem oraz rozpoznawaniem autentyczności walut podczas operacji finansowych – odpowiedzialność za prawidłowe przechowywanie pieniędzy, za właściwą realizację transakcji bezgotówkowych czy też za skup oraz odsprzedawanie polskich oraz zagranicznych środków pieniężnych. Taki kasjer walutowy mógłby odnaleźć pracę w instytucji finansowej lub kantorze wymiany walut. Przeciętny zarobek takiego kasjera to dwa tysiące złotych.

Takie stawki mógłby otrzymać kasjer działający na umowę o pracę i z wyższym wykształceniem.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://www.tuv.com/poland/pl/kogeneracja.html), w którym znajdziesz podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Czy to dużo? Biorąc pod uwagę zakres zadań, to nie. Tego typu zawód naprawdę mógłby być więcej płatny.