Kilka przydatnych wskazówek dla kobiet, jakie zamierzają elegancko i modnie wyglądać.

Nie ma chyba kobiety, jaka by nie chciała elegancko i stylowo wyglądać. Pewnie wydawać się może, że mając do wyboru tak wielkie ilości różnych ubrań w sklepach nie będzie to stanowiło żadnego problemu. Jednak w praktyce różnie to wygląda, na przykład dlatego, że sporo kobiet zwyczajnie nie ma świadomości, jak się powinno zestawiać ze sobą elementy swojego ubioru. Będzie im się wydawać, że jeżeli pojawią się w jakimś dobrym sklepie i opuszczą go z siatkami pełnymi najdroższych ubrań, to sprawa będzie rozwiązana. Jednak posiadanie drogich ubrań a umiejętność odpowiedniego ich zestawiania to dwie całkowicie odmienne rzeczy, co czasami niestety można zobaczyć na ulicach naszych miast. Są panie, które być może nie popatrzyły w lustro przed opuszczeniem mieszkania albo będzie im się wydawać, że mimo wszystko prezentują się odpowiednio, jednak prawda jest jednak inna. Ubierają na przykład muszkieterki czarne do letnich sukienek czy sportowe obuwie do stylowej kreacji, i uważają że wszystko jest na należy.

sukienka z paskiem

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem moda nie polega wcale na tym, aby co sezon zmieniać część szafy na najmodniejsze wzory i kolekcje. Oczywiście istnieją w niej pewne trendy, jakie w jakiś sposób będą wpływać na to, co się ubiera, lecz zdecydowanie największe znaczenie będzie miało umiejętne zestawienie całego stroju, niekoniecznie z drogich elementów garderoby. Przede wszystkim należy rozpocząć swoją przygodę z modą od sprawdzenia typu figury, jaką się ma. Dzięki temu można się będzie dowiedzieć, jaki rodzaj ubrań będzie pasował, a których powinno się unikać. Niestety często jest tak, że sukienka z paskiem doskonale prezentująca się na wieszaku po zakupie i zmierzeniu w domu już tak ładnie leżeć nie będzie. Dlatego też warto mieć to na uwadze, ponieważ pozwoli to na uniknięcie wielu niepotrzebnych zakupów.

Warto zastanowić się również nad mocnymi i słabszymi cechami własnego wyglądu. Te mocniejsze za pomocą ubioru powinno się w miarę możliwości eksponować, natomiast słabsze trzeba różnymi sposobami i sztuczkami w jakiś sposób zamaskować.
Posted in Bez kategorii.