Który produkt będzie dobry na złagodzenie nieprzyjemności w czasie ząbkowania?

Objawy ząbkowania u niemowląt mogą spędzać sen z powiek niejednemu rodzicowi. Podczas, kiedy małemu dziecku rosną ząbki, pojawia się m.in. ślinotok czy też stan podgorączkowy.

Ekoj

Źródło: ekoj.pl
Sam bobas z kolei staje się dość płaczliwy oraz marudny. Żeby przynieść ulgę takiemu małemu bobasowi, warto będzie wykorzystywać specjalnie żele na ząbkowanie, które są do kupienia dosłownie w dowolnej aptece. Najlepszy żel musi zawierać w swym składzie substancje przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Takie towary wielokrotnie mają znieczulające, łagodzące ból roślinne ekstrakty.

Nakłaniamy Cię do przejrzenia nowego postu na zbliżony temat – tam wyszukasz ekstra treści. Więc idź do strony i ciesz się tym.

Doskonale będą sprawdzać się również żele ochładzające na rozpulchnione, zaczerwienione dziąsła małych dzieci. Niestety trudno precyzyjnie określić czas, kiedy powinny zacząć pojawiać się u niemowlaków pierwsze zauważalne mleczaki.

W większej części przypadków pierwsze ząbkowanie zaczyna się u dzieci przypuszczalnie pomiędzy piątym a 8 miesiącem życia, jednak również kilkumiesięczne odchylenie od wspomnianego przedziału zdaje się normalne. Przedwczesne albo nieco opóźnione ząbkowanie to wielokrotnie kwestia wrodzona. Gdy słyszy się płacz dziecka, wielu opiekunów nie jest pewna, czy występuje właśnie początek nieprzyjemnego ząbkowania. Odczuwany przez nich wówczas dyskomfort budzi w nich niepokój. Dostępne w aptekach środki na ząbkowanie mogłyby być proponowane w postaci żelu, ale niektóre leki mogą być również proponowane jako maść lub balsam czy płyn. Zazwyczaj większość takich środków jest sprzedawana w formie żelu. Ząbkowaniu może towarzyszyć wyższa temperatura ciała dzieciaka.

Jeżeli jednak temperatura nie jest większa niż 38 stopni, to nie należy się niepokoić. Jeżeli jednak jest ona wyższa oraz potomstwo np. kaszle, to należy porozmawiać z doktorem.