O czym powinniśmy pamiętać pragnąc przeprowadzić rodzinną sesję?

Robienie fotografii rodzinom jest bardzo fantastyczną kwestią. Potrzebne są tylko proste pomysły oraz chęć, aby wyrobić w sobie ekstremalną cierpliwość, a wówczas sesja rodzinna może stać się nawet specjalnością rodziny.
Najczęściej rodzice myślą, że maluch jest największym śmieszkiem na świecie, a w czasie sesji to samo potomstwo jest niezwykle marudne.

Czasem fotograf ma także do obcowania z grupą dzieciaków, które są w odmiennym wieku i przykładowo jedno z nich może nie być w humorze do robienia zdjęć. Czasami jest tak, że idealne pomysły fotografa na sesję nie będą podobały się ludziom fotografowanym. Jeśli wykonujemy zdjęcia pozowane, w takiej sytuacji dla przykładu moglibyśmy prosić, żeby osoba fotografowana przesunęła głowę trochę w lewą stronę, przesunęła stopę bardziej w przód, podniosła brodę albo ustawiła ramiona pod odmiennym kątem. Nieodpowiedni wynik pozowania, to może być wymuszona mina, jakiej oglądanie nie będzie sprawiało żadnej przyjemności. Jeżeli zainteresowały Cię sesje rodzinne Warszawa jest miejscem, gdzie odnajdziesz najlepszego fotografa. Każdy fotografik bardzo lubi szczere i spontaniczne ujęcia.

Niedawno pojawiała się nowa, niezwykle interesująca oferta – aby ją ujrzeć, kliknij tutaj i spójrz na portal (http://www.varsovia.edu.pl/prywatne-liceum/) a z pewnością się nie rozczarujesz.

Ale pośród tych spontanicznych ujęć, w każdym przypadku odnajdzie się tego typu zdjęcie, na którym cała rodzina siedzi wspólnie i patrzy w aparat.

Kaski

Autor: Miroslav Zachoval
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu efekt najlepiej jest zrobić na początku sesji, gdy dzieci są chętne do współpracy. Gdy dzieci już się rozbrykają, wtedy będzie je trudno zagonić w wybrane miejsce. Sesje rodzinne głównie dotyczą tego, żeby uchwycić kontakty oraz związki pomiędzy członkami rodziny. Fotografik, który wykonuje fotografie familijne musi skoncentrować się na paru ujęciach, na jakich wszyscy siedzą, ponieważ nawet jeżeli dzieciaki są odmiennego wzrostu, to poza siedząca zbliży wszystkich do siebie. Dzieci w czasie zdjęć mogą usiąść na ziemi.

Należałoby poszukać pięknych tekstur, kolorów oraz prostego tła. Bardzo prawidłowo sprawdzają się także schody i ławki. Dzieci podczas takiej sesji mogłyby również siedzieć na kolanach u swych opiekunów.