Ostatnio gry planszowe robią prawdziwą furorę, wypróbuj Scrabble oraz Osadników z Catanu

Kilkanaście lat temu wszelkie dzieciaki czy to w miasteczku czy na wsi spędzały swój wolny czas wspólnie. Zazwyczaj spotykali się w umówionym miejscu i do nocy wymyślali najróżniejsze przyjemności. Na nieszczęście czasy się odmieniły i chwilowo dzieciaki najchętniej spędzają wolny czas przed pecetem.

piers, scrable, gra planszowa

Autor: Jamie McCaffrey
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wynika z tego naturalnie nic dobrego, w związku z tym powinniśmy zachęcić nasze dzieci, aby inaczej spędzały swój wolny czas. W ostatnim czasie do mody po raz kolejny wracają gry planszowe. Nie grają w nie jedynie dzieci, wiele pełnoletnich osób stawia na zakup przeróżnych gier, żeby nie spędzać każdego wieczora przed telewizorem.

Czy taka problematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę, która dotyczy omawianej kwestii, więc niewątpliwie też Cię zainteresuje.

Jeżeli fascynuje nas gra na surowe, zimowe wieczory to niezaprzeczalnie Scrabble będą wymarzonym zakupem.

Z całą pewnością każdy słyszał o tej grzej, w które chodzi głównie o to, aby złożyć jak najwięcej wyrazów z wylosowanych liter. Grę wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w chwili, kiedy to ostatnia płytka zostanie wylosowana. Dla liczby graczy od 3 do 4 polecana jest gra Osadnicy z Catanu, w jakiej chodzi o to, tak aby zostać władcą Catanu. Każdy gracz będzie chciał pozyskać jak największą ilość terenów, jednak po pewnym czasie zacznie wszystkiego brakować w grodzie. Grę wygra gracz, jaki zdobędzie najwięcej ziemi, surowców , a także potęgę. Więcej na temat planszówek: osadnicy z catanu od ceneo.pl

Jeżeli zazwyczaj spędzamy czas wolny w dużym gronie to musimy zwrócić uwagę na gry towarzyskie. Z pewnością najbardziej znana teraz jest Tabu gra, w której chodzi o to, tak aby pokazać dane słowo nie stosując kilku słów kluczowych. Z reguły gra wywołuje mnóstwo śmiechu wśród wszystkich uczestników zabawy.

gra planszowa

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Druga gra promowana na spotkania towarzyskie to gra Ego, która sprawdza to jak dobrze znamy własnych przyjaciół. Żetonem podkreślamy poprawną odpowiedź, a potem nasi przyjaciele będą usiłować zgadnąć, jaka odpowiedź jest nasza. Musisz pomnieć o tym, że po zakupie pierwszej planszówka będziesz chciał nabyć dla siebie następną- towarzyska gra tabu. Możesz mieć gwarancję, iż gry planszowe to kapitalny sposób na spędzanie czasu z dzieciakami.

Zobacz ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz tu interesujące informacje, które na pewno Cię zaciekawią – to bardzo użyteczna strona (http://www.collegium-novum.pl/jezyk-polski,kurs,6,6.html)!

Pocznijcie od zakupu najłatwiejszych gier, aby bez ustanku móc rozszerzać prywatną kolekcję.