Parę uwag na temat minionych świąt w Polsce

Właśnie minęły – zdaniem większości z nas – najbardziej rodzinne święta w roku. Bez wątpienia ten slogan kiedy niekiedy budzi grozę, bowiem poniektórzy z nas czują się trochę zmuszeni do świętowania. Stąd pozwolę sobie na parę uwag, by tę grozę następnym razem nieco zminimalizować.

Lego

Autor: Mark Longair
Źródło: http://www.flickr.com

Sarmackie obyczaje stawiają przed nami wyśrubowane wymagania w tymże temacie. Powinno być koniecznie obficie, bez względu na to czy stać nas na to, lub czy odpowiada nam zalecany nadmiar. Na wigilijnym stole dwanaście potraw, przez cały okres świąt również gnące się stoły, bogate podarunki. Najczęściej kończy się to nie tylko problemami gastrycznymi, przemęczeniem, ale także problemami finansowymi (szczególnie jeżeli ktoś zdecydował się na prędką, przedświąteczną pożyczkę aby sprostać tym wszystkim obyczajom świątecznym). Więcej informacji tutaj: czytaj więcej.

Myślę jednakże, że jeżeli szczerze sobie odpowiemy na pytanie jak mamy wolę świętować, i się do rezultatów owych przemyśleń zastosujemy, będziemy zadowoleni.

Stale potrzebna wydaje się być wiedza z różnych specjalizacji. Wtedy najnowszy wpis (http://www.certificator.eu/pl/) przyda się nam wszystkim. By ją posiąść, powinniśmy przejrzeć artykuł pod wskazanym linkiem.

Oczywiście konieczne może być przeprowadzenie negocjacji z pociechami (już w fazie pisania listów do św. Mikołaja) że może w tym roku zamiast kolejnej gry na xbox bądź playstation zadowoli się pociecha po prostu dobrą lekturą, i zamiast zmieniać w proch przybyszów z kosmosu zagłębi się w świecie własnej fantazji podążając za czytaną opowieścią.

Może to nam co prawda sprawić trochę kłopotu, jednak każda rewolta jest trochę krwawa. Nie twierdzę że konsole do gier są złem, ale jak we wszystkim konieczny jest umiar. Zamienienie Xbox na dobrą książkę bądź po prostu grę planszową może być korzystne dla wszystkich. Nic tak nie przybliża ludzi do siebie jak wspólna lektura czy wspólna gra. Dobrym pomysłem na prezent dla malucha mogą być też klocki, oczywiście stosownie dobrane do wieku użytkownika. Tak jak tutaj: informacje producenta.

klocki dla dzieci

Autor: bnilsen
Źródło: http://www.flickr.com

Dla młodszych polecam klocki Lego Duplo. Posiadają nieskomplikowane kształty i są dużych rozmiarów, co zapewni maluchom komfortową zabawę. Starsze latorośle również odnajdą dla siebie coś ciekawego. Firma (zobacz również monitoring biura) tworząca klocki Lego Duplo dla starszych dzieciaczków produkuje zestawy w wyższym stopniu złożone, spełniające warunki zabawki wychowawczej, ucząc dla przykładu praw fizyki przez zabawę.