Spoglądaj na świat i odkrywaj spokój ducha

Znajomość języków obcych, odblokowuje nas różne kultury i ofiarowuje mnóstwo możliwości, ale również radość.
Nie da się ukryć, że w obecnych czasach, inne języki bywają furtką na świat.
Mamy szansę porozumieć się z osobami z odmiennych krajów i zrozumieć, że nie cali jesteśmy tacy sami.

A dzięki najróżniejszym kulturom twoje istnienie, może stać się pełne odcieni, relacji i degustacji, o jakich nawet tobie się nie marzyło.
komputer

Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno, obcy język powiększa również nasze nadzieje na targowisku pracy, jednocześnie w naszym jak i w innym kraju. Dzięki dogadywaniu się różnymi językami, mamy nadziję na zagraniczne staże, wolontariaty i wydarzenia, jakie mogą być sposobem na życie. A jak już dobrze znamy obcy język, to odblokowuje się też przed wami więcej powieści, filmów i utworów. A może skusisz się i przetłumaczysz mail do swojego ukochanego piosenkarza?
Niekiedy bywa tak, że język, samoistnie ciebie w sobie zauroczy, bo gdy usłyszymy nagle dźwięk hiszpańskiego czy francuskiego, pragniemy pobiec za nim dalej. Jasne jest, że języki przynoszą ci także niezależność i zabawę. Kiedy podróżujesz, możesz rozmawiać z rdzennymi mieszkańcami i w skutek tego przeżywać lepiej istnienie, jakie bywa bardziej pokręcone, niż ci się zdawało. Mówienie rozmaitymi językami zasila też z pewnością pracę mózgu i podobno zapobiega demencji.

Kończąc, możesz stać się obywatelem świata, i spojrzeć z kompletnie innej perspektywy na kraj oraz na siebie, a to bezcenny dar, jaki prowadzi do radości.