Czy zakupowanie przedmiotów, które nie są nam potrzebne to hobby czy raczej powód do niepokoju?

Zasadniczo często prawdą okazuje się stwierdzenie, że tyle rzeczy powinno się uważać za dobre, ile osób na powyższy temat się wypowie. Oczywiście porzekadła tego nie można sprowadzać do poziomu absurdu, na przykład uzasadniając nim zabójstwa. Możemy jednakże odnieść je do szczególnie życiowej sprawy, którą jest robinie zakupów.
Continue reading

Szkoły języków obcych konkurują w redagowaniu atrakcyjnych ofert, żeby utrzymać dotychczasowych i pozyskać nowych kursantów

Z uczeniem się języków innych narodów jest jak z nauką gry na akordeonie – trzeba sporo się napracować, cechować się nieziemską cierpliwością, a z mozołem osiągnięte rezultaty prędko idą w niepamięć, jeśli tylko zaprzestaje się ćwiczyć nabyte umiejętności. Stąd chłopiec, który uczył się w dzieciństwie w szkole muzycznej bądź językowej, a później przez lata nie trzymał w ręce klarnetu i nie posługiwał się na co dzień językiem niemieckim, ten jako dojrzały mężczyzna musi zacząć edukację prawie od zera, rzecz jasna, o ile wymaga tego konkretna sytuacja życiowa.
Continue reading