Czy zakupowanie przedmiotów, które nie są nam potrzebne to hobby czy raczej powód do niepokoju?

W zasadzie często prawdziwe okazuje się powiedzenie, że tyle rzeczy powinno się uważać za właściwe, ile osób na ten temat się wypowie. Oczywiście porzekadła tego nie wolno sprowadzać do poziomu absurdalnego, dla przykładu uzasadniając nim zabójstwa. Możemy jednak odnieść je do bardzo życiowej sprawy, jaką jest dokonywanie zakupów.
Continue reading

Szkoły języków obcych konkurują w redagowaniu atrakcyjnych ofert, żeby utrzymać dotychczasowych i pozyskać nowych kursantów

Z uczeniem się języków innych narodów jest jak z nauką gry na akordeonie – trzeba sporo się napracować, cechować się nieziemską cierpliwością, a z mozołem osiągnięte rezultaty prędko idą w niepamięć, jeśli tylko zaprzestaje się ćwiczyć nabyte umiejętności. Stąd chłopiec, który uczył się w dzieciństwie w szkole muzycznej bądź językowej, a później przez lata nie trzymał w ręce klarnetu i nie posługiwał się na co dzień językiem niemieckim, ten jako dojrzały mężczyzna musi zacząć edukację prawie od zera, rzecz jasna, o ile wymaga tego konkretna sytuacja życiowa.
Continue reading