Uwolnij się chandry z pomocą lampy antydepresyjnej.

Chandra jest zmorą powiększającej się ilości społeczeństwa. Źródeł jej powstawania jest niemało – ekspresowe tempo życia, brak gotówki, problemy egzystencjalne, uwarunkowania genetyczne, a nawet zła pogoda za oknem, to zaledwie nieliczne z nich.

Pomóż sobie bez wychodzenia z czterech ścian

depresja

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com

Jakkolwiek w sytuacjach przygnębienia niekorzystne jest chowanie się w domach, są metody na niewelowanie objawów smutku i towarzyszącej jej bezsilności. Jest nią np. lampa antydepresyjna. Od dawna wiadomo jest, że słońce korzystnie rzutuje na poziom „hormonu szczęścia” w ciele człowieka. Kiedy zjawia się listopad, a kolejnie zima często naszemu systemowi zaczyna brakować siły witalnej. Bazując od tego założenia powstała lampa antydepresyjna. Jest to artykuł medyczny, na co ma stosowne dokumenty.

Jak właściwie funkcjonuje lampa antydepresyjna?

Kuracja nią jest dla chorego przyjemnością. Pacjent codziennie eksponuje się na intensywne światło lampy. Należy zasiąść nieopodal niej np.

Nie ociągaj się! Jeżeli zainteresowały Cię przytoczone wiadomości, to na pewno bieżąca notka (http://www.wolomin.centrumdemed.pl/) na ten temat również Cię przyciągnie. Przejrzyj tekst na ten temat.

przeglądając gazety lub literaturę i co jakiś czas rzucać spojrzenie w jej kierunku, wystawiając oczy na jej lśniące światło. Cały przebieg terapii światłem powinien zachodzić w stanie uspokojenia.

Używanie lampy uzupełnia deficyt światła naturalnego, dzięki temu zwalcza nastroje spowodowane tym deficytem.

Lampa antydepresyjna

Źródło: www.ilumina.pl

Lampa antydepresyjna dostępna jest w wielu fasonach i wielkościach (czytaj w tym temacie na ilumina.pl). Decydując się na mniejszą wielkościowo lampkę, mamy możliwość korzystać z niej także poza własnym lokum – np. w pracy. Nieznane są przeciwwskazania dla kuracji światłem, nie wykazano jej niezdrowego działania na osoby z wadą widzenia czy zaćmą. Nieliczne działania niepożądane to co najwyżej nadmierne wydzielanie łez przez oczy. Co ważniejsze kupując lampę będzie ona pomagać całej rodzinie, a nie wyłącznie nam.