Piękny i zdrowy uśmiech – jak to zdobyć?

O higienę jamy ustnej oraz uzębienie trzeba dbać już od dziecięcych lat. Choć wśród mnóstwa osób istnieje jeszcze przekonanie, iż mlecznych zębów u dzieci nie warto leczyć, bo przecież i tak wypadną, to jest to błędne myślenie. Dentyści przekonują, że o mleczaki u dzieci powinno się dbać tak samo intensywnie co o zęby stałe.
Continue reading

W jaki sposób należycie dbać o swój wzrok, gdzie udać się na odpowiednie badanie.

Oczy wielu ludzi codziennie narażone są na ogromne przeciążenia. Dotyczy to w szczególności osób, które nadużywają korzystania z różnych sprzętów elektronicznych, takich jak tablety, telefony komórkowe czy komputery. Szczęśliwie obecne ekrany wykonane w technologii LED są dużo bardziej bezpieczne dla wzroku, niż przykładowo monitory z kineskopem sprzed dekady, lecz w dalszym ciągu ciągłe spoglądanie w niewielki obszar kilkadziesiąt centymetrów przed sobą nie jest bezpieczne.
Continue reading

Czy cukrzyca to powód do smutku? Co można stosować, aby wesprzeć swój organizm?

Dużo osób skarży się na chorowanie na cukrzycę. Czy faktycznie jest to pretekst do tego, aby się załamać? Czym można czymś sobie pomóc, by czuć się lepiej i nie bać się o swój organizm na każdym kroku? Leki cukrzycowe dzieli się obecnie na parę grup. Pierwszą są preparaty dla diabetyków poprawiające metabolizm węglowodanów. Zmniejszają one insulino-odporność i blokują wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym. Niekiedy stosuje się je dodatkowo do leczenia stanów przedcukrzycowych.
Continue reading