Czy cukrzyca to powód do smutku? Co można stosować, aby wesprzeć swój organizm?

Mnóstwo osób skarży się na życie z cukrzycą. Czy faktycznie jest to powód do tego, aby się smucić? Czym możemy czymś sobie pomóc, aby czuć się lepiej i nie bać się o swój organizm na każdym kroku? Leki cukrzycowe porcjuje się na obecną chwilę na kilka grup. Pierwszą są preparaty dla diabetyków poprawiające metabolizm cukrów. Minimalizują one insulino-odporność i hamują przyswajanie glukozy w przewodzie pokarmowym. Czasem stosuje się je także do leczenia stanów przedcukrzycowych.
Continue reading

Czemu palenie jest szkodliwe

Powszechnie znana jest prawda, iż palenie papierosów jest szkodliwe. Pomimo tego pali ogromna liczba osób z całego świata. Co rok przemysł tytoniowy notuje ogromne zyski. W określonych grupach palenie tytoniu uważane jest za pewnego rodzaju zwyczaj. Niepokojącą tendencję obserwuje się również wśród dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie zaczynają bowiem palić coraz szybciej; na dzień dzisiejszy nie szokuje już widok palącego gimnazjalisty.
Continue reading

Co zrobić jeśli Twoje pociechy mają astmę? Jak skutecznie bronić się przed kurzem i drobnoustrojami?

W obecnych czasach coraz więcej ludzi cierpi na różnego rodzaju choroby związane z układem oddechowym – te kłopoty dotyczą niestety zwłaszcza dzieciaków. Nie da się ukryć, że w dużej mierze jest to związane zdecydowanie ze stanem naszego środowiska – niemal każdy słyszał już o smogu w Krakowie lub innych miastach oraz o tym, iż sporo polskich miast zajmuje niechlubne wysokie miejsca na liście najbardziej zanieczyszczonych miast europejskich – to bez wątpienia nie przyczynia się do poprawy jakości naszego życia i zdrowia.
Continue reading