Szkoła rodzenia: w jaki sposób wybrać najlepszą?

Stawiając na uczestnictwo w szkole rodzenia, możemy wybrać lekcje prowadzone przez szpital, w którym prawdopodobnie odbędzie się poród, czy korzystać z oferty innych placówek, które organizują specjalne szkolenia dla przyszłych rodziców.
Ciągi szkoleniowe są niezwykle zróżnicowane.
Continue reading

Twój maluszek słabo mówi? Może to czas, by znaleźć dobrego specjalistę?

Mowa dziecka jest bardzo ważną kwestią, bez jej prawidłowego rozwoju maluch nie umie porozumiewać się z otoczeniem oraz zasygnalizować swoich wymagań. W następnych latach, gdy idzie do szkoły, miewa problemy z realizowaniem poleceń oraz nauką. Przez to tak ważne staje się prędkie zareagowanie i wizyta u logopedy, jeżeli występują opóźnienia albo odmienne nieprawidłowości w mowie.
Continue reading

Trudne momenty? Warto zaufać psychologowi, który jako bezstronna i obiektywna osoba, pomoże nam zobaczyć nasze życie z nowej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przydarzają się każdemu. Jednak różni ludzie, inaczej sobie z nimi radzą. Co więcej – jedna i ta sama sytuacja może być odmiennie odbierana i interpretowana: jedni będą reagować na nią z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Oczywiście to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od rozlicznych czynników.
Continue reading

Systematyczne badanie krwi Wrocław, zdrowe odżywianie się oraz unikanie negatywnych sytuacji – czyli jak zachować młodość i energię

Wielu ludziom wydaje się, jakby dzisiejsza rzeczywistość przeciekała nam przez palce. Chodzi o poczucie błyskawicznego upływu czasu, kiedy nim się obejrzymy i rozeznamy, już mija kolejny dzień, tydzień, czy miesiąc. To szybkie tempo powoduje, że usiłujemy gonić i podążać za zmianami, co często może mieć w efekcie niekorzystne przełożenie, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze zdrowie. Pośpiech bowiem, nerwy i stres nie służą zdrowiu, co wiadomo już od dawna.
Continue reading