
Badanie prenatalne NFZ są bezpłatne. Nie trzeba płacić za badania nieinwazyjne, to oznacza USG razem z badaniami biochemicznymi. Jednakże, kiedy pojawiają się wskazania, jakie wynikają z uzasadnionego ryzyka można przeprowadzić także diagnostykę inwazyjną, znaczy się zrobienie amniopunkcji z badaniem genetycznym płynu oraz poradą genetyczną. Wiadomo, jeśli chcemy wykonania tych badań powinniśmy być ubezpieczeni, musimy także posiadać skierowanie z ustalonym kryterium do Programu Badań Prenatalnych. Najkorzystniej, jak pacjentka ma skierowanie od ginekologa, dobre są także skierowania wystawione w prywatnych gabinetach ginekologicznych.
Nie ociągaj się – jeżeli przypadł Ci do gustu ten wątek, to bieżący tekst możesz również przeczytać pod wskazanym linkiem. Opisy stworzyliśmy dla Ciebie z ochotą.
Amnipunkcja polega na pobraniu próbki płynu owodniowego, które otacza dziecko do analizy laboratoryjnej. Biopsja to pobranie dość cienką igłą próbki kosmków – są to tak zwane mikroskopijne wrostki, tworzą one główną masę trofoblastu, następnie ich badanie laboratoryjne.
Wpadł Ci w oko ten artykuł? Jeżeli tak, to zobacz również rekomendowane informacje (http://www.kushaze.pl/c/headshop/tacki-rollingtrays/), które mają pokrewne dane na podnoszony temat – jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tu!
Kordocenteza zaś jest w największym stopniu problematyczna do przeprowadzenia, ponieważ wiąże się to z pobraniem krwi z pępowiny (czytaj to na Do badań inwazyjnych zaliczyć również diagnostykę preimplantacyjną, robi się ją jeszcze u zarodków, dopiero przed podaniem ich do jamy macicy podczas procedury in vitro.

Badania prenatalne są niezwykle ważną częścią dbania o siebie, jak i dziecko podczas ciąży. Ich podstawowe wykonanie, czyli diagnostyka nieinwazyjna, daje wiedzę, jaka na pewno okaże się przydatna w przypadku jakichś kłopotów. Dzięki temu dość wcześnie można podjąć leczenie. Jak też zostało podkreślone, takie badania nie są groźne dla dziecka, jak i dla matki. Wszystko odbywa się bezstresowo, nie ma żadnego zagrożenia.