Schorzenia wątroby – które objawy powinny nas niepokoić? Metody na regenerację

Wątroba jest bardzo istotnym narządem. W dodatku ma duże możliwości regeneracji. Przeprowadza ona wiele procesów, przy których braku organizm staje się chory. Warto mieć świadomość, że wszystko, co spożywamy przetwarzane jest właśnie w wątrobie, w związku z tym naprawdę powinniśmy zwracać uwagę na to, co znajduje się w naszym pożywieniu.

Wątroba – leki na regenerację Wątroba nie tylko produkuje i wydziela żółć, lecz także reguluje objętość krwi, odbywa się w niej przemiana białek, tłuszczów i węglowodanów, magazynowana jest witamina A, B12, D i żelazo. Oprócz tego narząd ten zobojętnia toksyny i ochrania organizm przed wirusami oraz bakteriami. Wszelkie właściwości wątroby wskazują nam jak szczególnie musimy o nią dbać.

Choroba

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Tematem tego artykułu będzie choroba i regeneracja wątroby – objawy i leki.

Jeśli objaśniana problematyka Cię ciekawi i musisz ją zbadać głębiej, więcej przeczytasz tu – to nieco inny punkt widzenia na taką sprawę.

Jak poznać, że naszą wątrobą jest coś nie tak? Należy rozpocząć od tego, że nierzadko objawy nie są jasne. Dlatego też często nie spodziewamy się nawet, że dolegliwości, które odczuwamy są związane z opisywanym narzędziem. Są jednak symptomy jasno wskazujące, że wątroba jest chora. Najczęściej łączymy duże stężenie glukozy we krwi z cukrzycą. Należy jednak mieć świadomość, że to również jeden z objawów problemów z wątrobą. Ból w takich schorzeniach niełatwo określić. Gdy odczuwamy niecharakterystyczny ból w prawym łuku żebrowym, najprawdopodobniej to właśnie wątroba. Choć wydaje się to niepowiązane symptomem mogą być również nieprzyjemne bóle głowy.

Jeżeli wątroba nie pracuje prawidłowo, w organizmie zostają toksyny, co może prowadzić nawet do zaburzenia świadomości. Pierwszym objawem schorzeń związanych z zaburzeniami żółci jest swąd skóry, który potrafi być bardzo uciążliwy. Kolejnym symptomem jest zabarwienie skóry – żółta, szara czy nawet brązowa cera może oznaczać chorobę. W trakcie choroby alkoholowej powiększają się z kolei gruczoły łzowe i ślinianki. Rzecz jasna objawem mogą być się także wymioty, trzeba wówczas zwrócić uwagę na ich kolor. Kiedy wątroba nie działa dobrze u mężczyzn, tym samym nie pobiera nadmiaru hormonów żeńskich. Mężczyźnie może w tym czasie urosnąć biust, a jądra zaniknąć. Nagłe zaburzenia może spowodować alkohol, leki lub wirusy.

Tabletki

Autor: Treasure
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie znacie sposoby na zaparcie? W jaki sposób regenerować wątrobę? Należy wiedzieć, że toksyny zobojętnia glutation. Aby się wytworzył, potrzebna jest cysteina i witamina C. Pierwszej z wymienionych można szukać w produktach mlecznych, pełnych ziarnach czy w jajkach. Nie wolno obciążać wątroby. Jeśli przykładowo bierzemy dużo leków, warto zrezygnować ze słodyczy, alkoholu, papierosów lub tłuszczy zwierzęcych. Pomocny w regeneracji będzie też ostropest plamisty, świetnie odbudowuje wątrobę, a dodatkowo chroni jej komórki i pomaga w pozbyciu się kamieni. Dostępny jest również w postaci tabletek. Następnie ważne są karczochy, które również ochraniają komórki oraz wzmagają produkcję żółci. Dostępny w sklepach jest sok Vigana Karczoch. Warto wspomnieć jeszcze o mniszku lekarskim, który także wspomaga produkcję żółci i jest przeciwzapalny. Czy dbasz o zdrowie?