Systematyczne badanie krwi Wrocław, zdrowe odżywianie się oraz unikanie negatywnych sytuacji – czyli jak zachować młodość i energię

Wielu ludziom wydaje się, jakby dzisiejsza rzeczywistość przeciekała nam przez palce. Chodzi o wrażenie szybkiego upływu czasu, kiedy nim się obejrzymy i rozeznamy, już mija kolejny tydzień, miesiąc, czy rok. To ekspresowe tempo sprawia, że staramy się gonić i nadążać za zmianami, co często może mieć w rezultacie negatywne przełożenie, w szczególności jeżeli chodzi o nasze zdrowie. Wiadomo bowiem od zawsze, że stres czy nerwy nie są najlepsze dla naszego zdrowia.
Continue reading

Czy cukrzyca to powód do smutku? Co można stosować, aby wesprzeć swój organizm?

Mnóstwo osób skarży się na chorowanie na cukrzycę. Czy faktycznie jest to powód do tego, aby się smucić? Czym możemy czymś sobie pomóc, by czuć się lepiej i nie obawiać się o swój organizm przez cały czas? Leki cukrzycowe dzieli się aktualnie na parę grup. Pierwszą są preparaty dla diabetyków poprawiające metabolizm węglowodanów. Pomniejszają one insulino-odporność i powstrzymują wchłanianie glukozy w przewodzie pokarmowym. Od czasu do czasu stosuje się je również do leczenia stanów przedcukrzycowych.
Continue reading