Masz powtarzające się bóle brzucha? Przyczyną może okazać się trzustka

Stosunek Polaków do profilaktycznych badań lekarskich jest bardzo sceptyczny. Kiedy jesteśmy zdrowi, czujemy się znakomicie, omijamy przychodnie szerokim łukiem. Problem zaczyna się w chwili, gdy coś nas boli, wtenczas wreszcie decydujemy się na wizytę u specjalisty. Jednym z częstszych przypadłości jamy brzusznej jest zapalenie trzustki. Poniżej lista objawów tej choroby, a także sposoby leczenia.
Continue reading

Ciało kulturysty – jak je wypracować i jakim sposobem go nie stracić

Prawidłowo określona ilość spożywanych białek, które stanowią podstawę dla organizmu jest niesłychanie istotna. Wskazane związki chemiczne są podstawą umięśnienia. Jednak należy zachować równowaga, ponieważ cukry i tłuszcze, które spożywamy organizm wykorzystuje jako cenione paliwo energetyczne.
Klasyczny zbiór rad przedstawianych przez specjalistów od diet może mieć zasadniczą rolę.
Continue reading

Czy cukrzyca to powód do smutku? Co można stosować, aby wesprzeć swój organizm?

Sporo osób skarży się na życie z cukrzycą. Czy rzeczywiście jest to powód do tego, aby się załamać? Czym możemy czymś sobie pomóc, by czuć się lepiej i nie obawiać się o swój organizm przez cały czas? Leki cukrzycowe porcjuje się aktualnie na parę grup. Jedną z nich są preparaty dla diabetyków przyspieszające metabolizm cukrów. Minimalizują one insulino-odporność i hamują przyswajanie glukozy w przewodzie pokarmowym. Czasami stosuje się je także do leczenia stanów przedcukrzycowych.
Continue reading