Systematyczne badanie krwi Wrocław, zdrowe odżywianie się oraz unikanie negatywnych sytuacji – czyli jak zachować młodość i energię

Wielu ludziom wydaje się, jakby dzisiejsza rzeczywistość przeciekała nam przez palce. Chodzi o poczucie błyskawicznego upływu czasu, kiedy nim się obejrzymy i rozeznamy, już mija kolejny dzień, tydzień, czy miesiąc. To szybkie tempo powoduje, że usiłujemy gonić i podążać za zmianami, co często może mieć w efekcie niekorzystne przełożenie, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze zdrowie. Pośpiech bowiem, nerwy i stres nie służą zdrowiu, co wiadomo już od dawna.
Continue reading

Czy cukrzyca to powód do smutku? Co można stosować, aby wesprzeć swój organizm?

Sporo ludzi skarży się na chorowanie na cukrzycę. Czy rzeczywiście jest to pretekst do tego, aby się załamać? Czym można czymś sobie pomóc, by czuć się lepiej i nie obawiać się o swój organizm przez cały czas? Leki cukrzycowe porcjuje się obecnie na parę grup. Pierwszą są preparaty dla diabetyków poprawiające metabolizm cukrów. Pomniejszają one insulino-odporność i hamują przyswajanie glukozy w przewodzie pokarmowym. Od czasu do czasu stosuje się je również do leczenia stanów przedcukrzycowych.
Continue reading