Czy cukrzyca to powód do smutku? Co można stosować, aby wesprzeć swój organizm?

Mnóstwo ludzi skarży się na chorowanie na cukrzycę. Czy faktycznie jest to powód do tego, aby się załamać? Czym można czymś sobie pomóc, żeby czuć się lepiej i nie obawiać się o swój organizm przez cały czas? Leki cukrzycowe rozdziela się obecnie na parę grup. Pierwszą są preparaty dla diabetyków przyspieszające metabolizm cukrów. Pomniejszają one insulino-odporność i blokują absorbowanie glukozy w przewodzie pokarmowym. Czasem stosuje się je również do leczenia stanów przedcukrzycowych.

cukrzyca

Autor: Steve Davis
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie środki te podawane są w pigułkach, parę razy na dobę. Następna grupa to substancje, jakie powiększają produkcję insuliny przez trzustkę, niestety mogą one (i niezmiernie często się to zdarza) wywołać hipoglikemię. Muszą zwracać uwagę na te pigułki ludzie z niewydolnością wątroby i nerek. Trzeci rząd to także preparaty dla diabetyków hamujące przyswajane glukozy z przewodu pokarmowego, pomniejszające glikemię. Potocznie zwą się akarbozą, a ich charakterystycznymi efektami ubocznymi są gazy i biegunka.

Niesłychanie ważne w leczeniu nimi jest podtrzymywanie odpowiedniej, lekkostrawnej diety.

Czyżby posty opublikowane na tej witrynie restauracja chyby ogólnie Cię uradowały? Mamy nadzieję, że tak. Jednak, jeżeli masz ochotę więcej, to wejdź tu.

Farmaceutyki inkretynowe to kolejne serum dla diabetyków, nie są one jednak w dalszym ciągu refundowane. Serwuje się je w zastrzykach, dają odczucie sytości i zatrzymują apetyt. Mogą spowodować obniżenie wagi. Kolejna grupa to flozyny, jakie wspierają wydalanie glukozy z moczem i obniżają ciśnienie tętnicze krwi. Przy leczeniu tego typu specyfikami polecana jest szczególna dbałość o higienę, albowiem może dojść do infekcji dróg moczowych i rodnych. Istnieje jeszcze kilka typów preparatów dla diabetyków, jednak przytoczone wyżej są zazwyczaj użytkowane.

Dobierane są indywidualnie przez doktora, chory na konsultacjach zdaje relacje ze swojego samopoczucia w trakcie ich przyjmowania i tym samym terapia albo może zostać zmieniona, albo stosowana dłużej bez zmian. Nie jest też teraz trudno spotkać nawet w normalnych supermarketach odrębnych działów z żywnością dla cukrzyków, co najistotniejsze, zaciekawienie takimi towarami jest też ze strony zdrowych osób. Czasami warto pokusić się o posmakowanie nowości, szczególnie jeżeli dba się o to, co się spożywa.

Raz do roku pamiętaj o glukozie!

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Czy posiadanie cukrzycy to wstyd? W żadnym razie! To, iż jesteśmy zmuszeni przyjmować preparaty dla diabetyków z czasem przenika w przywyknięcie, a zdrowe odżywianie, jakie jest wskazane przy tej dolegliwości, w większości wypadków wychodzi nam w dalszym życiu na dobre. Należałoby o tym pamiętać, kiedy następnym razem będziemy z żalem odmawiać sobie cukierka.