Rozlicz Pit i wspomóż fundacje

Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Chociaż żył on w XVIII stuleciu, jego słowa nie tracą na aktualności. Uiszczanie należności na rzecz państwa jest oraz prawdopodobnie przez długi czas będzie naszym zobowiązaniem. Mimo, iż nie podobają nam się nierzadko ogromne sumy odbierane z naszych gaż, podatki muszą funkcjonować, żeby państwo pracowało sprawnie. Na szczęście wprowadzono mechanizmy umożliwiające pomoc potrzebującym. Przykład stanowi 1 procent podatku.

Na świecie są tylko dwie pewne rzeczy – śmierć i podatki – mawiał Benjamin Franklin. Chociaż żył on w XVIII stuleciu, jego słowa nie tracą na znaczeniu. Uiszczanie opłat na rzecz kraju jest i pewnie przez długi czas będzie naszym zadaniem. Mimo, że nie podobają nam się nierzadko wysokie sumy zabierane z naszych pensji, podatki muszą istnieć, aby państwo działało sprawnie. Szczęśliwie przedstawiono mechanizmy pozwalające wsparcie dla potrzebujących. Przykład stanowi .
pieniądze
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Organizacje pożytku publicznego (OPP)
Podmioty, dla których mamy możliwość podarować 1 procent podatku to organizacje pożytku publicznego (Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową). Ich działanie opiera się w dużej części na darowiznach jak również nieodpłatnej pracy wolontariuszy. 1 procent podatku jest dla nich poważnym zastrzykiem finansowym, z tej przyczyny rywalizacja o pieniądze jest dosyć intensywna. OPP w wielu przypadkach instalują na swoich witrynach internetowych program do rozliczania pit-ów, aby uprościć ewentualnemu darczyńcy podjęcie decyzji a także przyspieszyć jego działanie. Na ogół ma on dwie odmiany – stacjonarną, jaką można zainstalować na swoim komputerze oraz online – do zrealizowania z wykorzystaniem Internetu. Organizacje pożytku publicznego, na rzecz których ofiarujemy naszą część podatku, poznają jego sumę dopiero w miesiącach wakacyjnych.

Pit 2013 – kolejny obowiązek w drodze
Jeszcze niedawno rozliczaliśmy się z fiskusem za rok 2012. Wkrótce zaczniemy już przekazywać 1 procent. Najlepiej dokonać tego wkrótce po tym, kiedy pracodawca prześle nam pit 11. Szybka reakcja zapewni nam uniknięcie niekorzystnego stresu oraz potencjalnych kar, natomiast w razie zwrotu z podatku przyspieszy jego wypłatę. Pit 2013 będzie można przypuszczalnie wysłać do rodzimego urzędu skarbowego już w styczniu albo lutym 2013 r. Na pewno bezwarunkowy termin to 30 kwietnia, jednakże nie powinno się pozostawiać wszystkiego na ostatnią sekundę. Zawsze coś może nie pójść po naszej myśli, a grzywny nakładane przez fiskus na spóźnialskich to już nie przelewki.