Jakie są symptomy uzależnienia? Poznaj je, by szybko rozpocząć leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu to nierzadki kłopot aktualnych czasów. Niestety alkoholicy nie potrafią przyznać się do swej słabości, a tak naprawdę jest to pierwszy krok, aby zacząć leczenie alkoholizmu. W każdym mieście, także w Krakowie, są odpowiednie ośrodki leczenia choroby alkoholowej, lecz na początku należy rozpoznać objawy uzależnienia i wtedy podjąć stosowne działania. Co wobec tego wskazuje na to, iż my lub bliska nam osoba nie potrafimy samodzielnie dać sobie rady z piciem?

alkohol

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholizm to przede wszystkim silna potrzeba, wręcz fizyczna, by pić napoje wysokoprocentowe. Chory nie umie sobie odmówić oraz robi to bez znaczenia od tego czy ma mu kto towarzyszyć, czy nie- . Nie potrafi kontrolować tego picia, więc niejednokrotnie wpada w ciągi alkoholowe, które powtarzają się coraz częściej. U uzależnionego człowieka mogą pojawiać się objawy abstynencyjne, takie jak drżenie mięśni, nadciśnienie tętnicze, nudności, biegunki czy drażliwy nastrój. Musi pić więcej i więcej, by osiągnąć upojenie alkoholowe, albowiem małe dawki już nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.

Mimo tego, iż obiecuje najbliższym, że skończy z alkoholem, tak wcale się nie dzieje. Dochodzi do całkiem odwrotnych zachowań – alkoholik rozpatruje się za następnymi sytuacjami, w których może sięgnąć po kieliszek i zawsze decyduje się na jedynie pijące towarzystwo. Choć wie, iż alkohol wywołuje u niego negatywne skutki, to nadal go nadużywa. Alkohol staje się zasadniczym sensem życia, przez co najbliżsi odsuwają się od uzależnionej osoby, wstydzą się jej, zamiast pomóc. Bliscy muszą być pomocą i przekonać chorego by przyznał się do alkoholizmu, bowiem jedynie wówczas można podjąć leczenie- to.

leczenie

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholik powinien być świadomy własnego kłopotu, w przeciwnym razie żadna terapia będzie bez sensu. W ośrodkach leczenia alkoholizmu na ogół pierwszym krokiem jest odtrucie alkoholowe. Trzeba mu się poddać, gdyż wyłącznie wtedy będziemy mogli uczestniczyć w dalszych terapiach i spotkaniach.

Po przeanalizowaniu tego materiału, odkryj także (https://zdrowe-jelita.com/badania/konsultacja-dietetyczna/) pozostałe informacje na przedstawiany wątek, które okażą się podobnie zajmujące.

Dobrze jak najszybciej podjąć właściwe kroki, by znowu cieszyć się życiem bez alkoholu i odzyskać zaufanie bliskich, dla których jesteśmy najważniejsi.