Jakie są symptomy uzależnienia? Poznaj je, by szybko rozpocząć leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu to nierzadki kłopot aktualnych czasów. Niestety alkoholicy nie potrafią przyznać się do swej słabości, a tak naprawdę jest to pierwszy krok, aby zacząć leczenie alkoholizmu. W każdym mieście, także w Krakowie, są odpowiednie ośrodki leczenia choroby alkoholowej, lecz na początku należy rozpoznać objawy uzależnienia i wtedy podjąć stosowne działania. Co wobec tego wskazuje na to, iż my lub bliska nam osoba nie potrafimy samodzielnie dać sobie rady z piciem?

alkohol

Autor: romana klee
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholizm to przede wszystkim silna potrzeba, wręcz fizyczna, by pić napoje wysokoprocentowe.

Niezwykle intrygujący tekst, nieprawdaż? Jeżeli też masz taką opinię, to wejdź tu i przeczytaj w serwisie (https://advancedfood.pl/oliwa-z-oliwek/) pozostałe informacje.

Chory nie umie sobie odmówić oraz robi to bez znaczenia od tego czy ma mu kto towarzyszyć, czy nie- . Nie potrafi kontrolować tego picia, więc niejednokrotnie wpada w ciągi alkoholowe, które powtarzają się coraz częściej. U uzależnionego człowieka mogą pojawiać się objawy abstynencyjne, takie jak drżenie mięśni, nadciśnienie tętnicze, nudności, biegunki czy drażliwy nastrój. Musi pić więcej i więcej, by osiągnąć upojenie alkoholowe, albowiem małe dawki już nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.

Mimo tego, iż obiecuje najbliższym, że skończy z alkoholem, tak wcale się nie dzieje. Dochodzi do całkiem odwrotnych zachowań – alkoholik rozpatruje się za następnymi sytuacjami, w których może sięgnąć po kieliszek i zawsze decyduje się na jedynie pijące towarzystwo. Choć wie, iż alkohol wywołuje u niego negatywne skutki, to nadal go nadużywa. Alkohol staje się zasadniczym sensem życia, przez co najbliżsi odsuwają się od uzależnionej osoby, wstydzą się jej, zamiast pomóc. Bliscy muszą być pomocą i przekonać chorego by przyznał się do alkoholizmu, bowiem jedynie wówczas można podjąć leczenie- to.

leczenie

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com

Alkoholik powinien być świadomy własnego kłopotu, w przeciwnym razie żadna terapia (sprawdź: terapia dla dda) będzie bez sensu. W ośrodkach leczenia alkoholizmu na ogół pierwszym krokiem jest odtrucie alkoholowe. Trzeba mu się poddać, gdyż wyłącznie wtedy będziemy mogli uczestniczyć w dalszych terapiach i spotkaniach. Dobrze jak najszybciej podjąć właściwe kroki, by znowu cieszyć się życiem bez alkoholu i odzyskać zaufanie bliskich, dla których jesteśmy najważniejsi.