Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty oraz jak wybrać odpowiedniego dentystę?

Wizyta u stomatologa jest prawdziwym wyzwaniem zarówno dla małego dziecka, jak i dla samych rodziców. Jednak takie wyjście nie musi być koszmarem. Wystarczy się właściwie przygotować na wizytę, żeby uniknąć trudnych sytuacji.

Pierwsza wizyta u dentysty ma decydujący wpływ na kolejne wizyty.
luksusowy gabinet stomatologiczny
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

To od niej będzie zależeć, jak w dalszych terminach dziecko będzie się zachowywać w stosunku do podobnych wizyt. Pierwszą wizytę u stomatologa należy zaplanować wtedy, gdy nic złego się nie dzieje. Nie należy odkładać jej do chwili, gdy dziecko będzie czuć ból zęba bądź będzie widać u niego próchnicę. Dzięki temu dziecko powoli będzie się oswajało z lekarzem a przez to w przyszłości nie zareaguje histerią, gdy niezbędne będzie plombowanie oraz borowanie zębów. Kluczową rolę odgrywa także wybór dobrego dentysty. Warto w takiej sytuacji poszukać w internecie pobliskich gabinetów dentystycznych.

Trzeba tylko wpisać w sieci zapytanie: stomatolog http://www.aurident.pl/ Wrocław, żeby w szybki sposób dostać listę dentystów mających swoje gabinety we wskazanej lokalizacji. Mając wybranego stomatologa trzeba dobrze przyszykować dziecko do pierwszej wizyty. Nie można w takim przypadku przenosić swoich negatywnych emocji na psychikę dziecka. Nie powinno się w jego obecności opowiadać o swoich bolesnych doświadczeniach z dentystą. Powinno unikać się stwierdzeń: „Jeśli nie umyjesz ząbków, to Ci się one zepsują i trzeba będzie iść do lekarza”. To nasila u małego dziecka lęk przed stomatologiem. W sytuacji, gdy rodzic rodzic zobaczy, iż dziecko boi się dentysty warto używać przy nim określeń „Pan”, „Pani”. Bardzo dobrze jest naświetlić małemu dziecku, jak będzie wyglądała wizyta. Najlepiej jest ją zobrazować w postaci fajnej historii, lub bajki. Do stomatologa powinno się pójść, już wtedy, gdy dziecko (więcej o płdoności) skończy pół roku. Wtedy pojawiają się pierwsze ząbki. Lekarz będzie mógł sprawdzić, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo.

Poinformuje w czasie pierwszej wizyty, w jaki sposób czyścić dziąsła oraz ząbki a także doradzi, co warto zrobić, by zapobiec próchnicy.

Takie kontrolne wizyty trzeba przeprowadzać co 3 miesiące. Tak więc, przygotowując dziecko do pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym trzeba wybrać dobrego lekarza. Warto skorzystać z sieci internetowej. Fraza: stomatolog Wrocław, napisana w wyszukiwarce wyświetli ogromną listę pobliskich gabinetów dentystycznych. W internecie można odnaleźć komentarze na temat wybranego gabinetu stomatologicznego oraz zapoznać się z zaleceniami związanymi z wizytą u dentysty.