Jak przygotować dziecko do pierwszej wizyty u dentysty oraz jak wybrać odpowiedniego dentystę?

Wizyta u stomatologa jest prawdziwym wyzwaniem zarówno dla małego dziecka, jak i dla samych rodziców. Jednak takie wyjście nie musi być koszmarem. Wystarczy się właściwie przygotować na wizytę, żeby uniknąć trudnych sytuacji.

Pierwsza wizyta u dentysty ma decydujący wpływ na kolejne wizyty.

luksusowy gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

To od niej będzie zależeć, jak w dalszych terminach dziecko będzie się zachowywać w stosunku do podobnych wizyt.

Te intrygujące treści mają swoją kontynuację. Pragniesz ją poznać? Więc idź do serwisu (https://www.winnicadwiegranice.pl/wina-polskie/) i tam rozkoszuj się nowymi tematami.

Pierwszą wizytę u stomatologa należy zaplanować wtedy, gdy nic złego się nie dzieje. Nie należy odkładać jej do chwili, gdy dziecko będzie czuć ból zęba bądź będzie widać u niego próchnicę. Dzięki temu dziecko powoli będzie się oswajało z lekarzem a przez to w przyszłości nie zareaguje histerią, gdy niezbędne będzie plombowanie oraz borowanie zębów. Kluczową rolę odgrywa także wybór dobrego dentysty. Warto w takiej sytuacji poszukać w internecie pobliskich gabinetów dentystycznych.

Trzeba tylko wpisać w sieci zapytanie: stomatolog http://www.aurident.pl/ Wrocław, żeby w szybki sposób dostać listę dentystów mających swoje gabinety we wskazanej lokalizacji. Mając wybranego stomatologa trzeba dobrze przyszykować dziecko do pierwszej wizyty. Nie można w takim przypadku przenosić swoich negatywnych emocji na psychikę dziecka. Nie powinno się w jego obecności opowiadać o swoich bolesnych doświadczeniach z dentystą. Powinno unikać się stwierdzeń: „Jeśli nie umyjesz ząbków, to Ci się one zepsują i trzeba będzie iść do lekarza”. To nasila u małego dziecka lęk przed stomatologiem. W sytuacji, gdy rodzic rodzic zobaczy, iż dziecko boi się dentysty warto używać przy nim określeń „Pan”, „Pani”. Bardzo dobrze jest naświetlić małemu dziecku, jak będzie wyglądała wizyta. Najlepiej jest ją zobrazować w postaci fajnej historii, lub bajki. Do stomatologa powinno się pójść, już wtedy, gdy dziecko skończy pół roku. Wtedy pojawiają się pierwsze ząbki. Lekarz będzie mógł sprawdzić, czy proces ząbkowania przebiega prawidłowo.

Poinformuje w czasie pierwszej wizyty, w jaki sposób czyścić dziąsła oraz ząbki a także doradzi, co warto zrobić, by zapobiec próchnicy.

Takie kontrolne wizyty trzeba przeprowadzać co 3 miesiące. Tak więc, przygotowując dziecko do pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym trzeba wybrać dobrego lekarza. Warto skorzystać z sieci internetowej. Fraza: stomatolog Wrocław, napisana w wyszukiwarce wyświetli ogromną listę pobliskich gabinetów dentystycznych. W internecie można odnaleźć komentarze na temat wybranego gabinetu stomatologicznego oraz zapoznać się z zaleceniami związanymi z wizytą u dentysty.