Masz problem z oczami? Przeszkadza ci to w życiu. Podpowiadamy co można zrobić

Twoje oczy pieką, są jakby zaczerwienione? Masz uczucie piasku pod powiekami? Większość z nas miała podobne objawy, gdyż długa praca przy komputerze, klimatyzacja w pomieszczeniach, a nawet zbyt częste oglądanie telewizji przyczynia się do tego, iż czujemy męczącą suchość oraz podrażnienie gałki ocznej. Co możemy z tym zrobić?

Oczy

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl
Może to dziwne, ale łzy odgrywają naprawdę ważną rolę w oku, a co za tym idzie w samym mechanizmie widzenia. Film łzowy wyrównuje drobne nierówności na powierzchni rogówki, dzięki czemu jest ona przezroczysta i zachowuje swoje właściwości optyczne. Dodatkowo łzy wypłukują malutkie ciała obce a także mają działanie przeciwzapalne oraz bakteriobójcze. To dlatego może powstać wyraźny obraz na siatkówce, a my możemy widzieć z właściwą ostrością.

Ponadto łzy odpowiadają za wyczyszczenie powierzchni oka z różnych brudów, a tjednocześnie za odżywianie wierzchnich warstw rogówki, co sprawia, że zmniejsza się tarcie powiek na powierzchni oka w trakcie mrugania, a my nie czujemy przez to dyskomfortu. Powodem suchości może być nie jedynie zbytnio mała ilość łez, lecz również ich nieprawidłowy skład. Negatywnie na oczy – zapoznaj się z ofertą -> www.okulus.pl/ – wpływa dym (także papierosowy), kurz, ale także wiatr oraz słońce, a także ogrzewanie i zbyt suche powietrze w pomieszczeniach, więc ważne jest, aby zapewnić im właściwy poziom nawilżenia i zapewnić samooczyszczanie. Warto o tym poczytać i poznać opinie innych osób – więcej na

Najlepsze na te problemy są krople, no ale jakie krople do oczu wybrać? Wybór takich kropli najkorzystniej skonsultować z lekarzem okulistą, gdyż aktualnie na rynku znajduje się bardzo szeroka gama preparatów nawilżających, które różnią się pomiędzy sobą składem, obecnością konserwantów, a także długością przydatności do użytku po otwarciu.

Takie krople do oczu są połączeniem wody i tzw. polimerów, jakie posiadają zdolność do zatrzymywania wody na powierzchni oka i to od nich istotnie jest zależna jakość kropli. Dosyć popularnym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy, który oprócz tego, iż zapewnia konkretny poziom zwilżenia powierzchni oka jest naturalnym składnikiem jego struktur. Dosyć często w celu zwilżenia oczu używa się roztwór soli fizjologicznej w ampułkach, jednakowoż nie jest to środek gwarantujący długotrwały efekt nawilżenia, nie będzie odpowiedni na dłuższy czas.