Obecnie utarł się pogląd, iż osoba, która ma jakieś kłopoty ze swoją osobowością bądź zachowaniem musi udać się po poradę do psychologa.

We współczesnym społeczeństwie utarł się pogląd, że osoba, która ma jakieś kłopoty ze swoją osobowością lub zachowaniem musi udać się po poradę do psychologa. Powstała się już nawet pewna moda na to, żeby osoby bardziej znane posiadały swoich osobistych psychologów.

psycholog

Źródło: flickr.com

Terapeuci to z zasady wysoko wykształceni specjaliści, którzy ukończyli renomowane uczelnie, czyli ludzie, którzy powinni znać się na swojej pracy. Niestety coraz częściej wizyty u psychoterapeuty wyglądają jak średniowieczne wizyty u szamana – osoba ta dawała ludziom porady na chybił trafił, uważając przy tym, że jego metoda bez wątpienia będzie skuteczna. Oczywiście nie uważam, że wszyscy psychologowie funkcjonują w ten sposób, jednakże bardzo często poszukują oni złożonych odpowiedzi na proste kłopoty. Przykładem może tu być psychoterapia dla nastolatka, która przeważnie wygląda tak, że rodzice przychodząc z problematycznym dzieckiem, które gryzie swoich rówieśników dowiadują się, że to akceptowalne zachowanie dla dojrzewającego dziecka i nie należy mu w tym przeszkadzać. W konsekwencji otrzymujemy ulice pełne rozwydrzonych wyrostków, dla których nieposłuszeństwo w odniesieniu do rodziców jest czymś normalnym. Każdy z nas, bez problemu może wysłać swoją pociechę do psychologa, dlatego jeśli potrzebny jest nam np. poradnia psycholog SELF – (psycholog wrocław) dla dzieci z Wrocławia, spokojnie jakiegoś znajdziemy, jednakże warto się zastanowić, czy rzeczywiście będzie to dobry krok. Większość problemów z wychowaniem jest znana od zarania dziejów i istnieją na nie sprawdzone metody. Rodzice radzili sobie z ułożeniem krnąbrnych dzieci na długo przed tym kiedy zjawili się psychologowie. Obecnie mamy taki problem, iż rodzice traktują swoje pociechy jak królów oraz księżniczki, których pod żadnych pozorem nie można dotknąć nawet palcem. Wszystkie problemy które dziecko wywoła są obecnie tłumaczone różnymi chorobami pokroju ADHD, jednak często są to tylko wymówki dla lenistwa rodziców, którzy nie radzą sobie z wychowaniem własnych dzieci.

Podsumowując w dzisiejszym społeczeństwie bardzo modne stało się korzystanie z porad psychologów. Oczywiście są przypadki, w których ich opinia faktycznie jest niezbędna. Na nieszczęście w stosunku do dzieci, bardzo duża liczba osób przykrywa swoje błędy wychowawcze przy pomocy różnych chorób, którymi koniecznie musi zająć się doświadczony poradnia psycholog SELF – (psychoterapia par wrocław) – psychoterapeuta Katarzyna Włoch. Zazwyczaj jednak do rozwiązania tych problemów istnieją sprawdzone sposoby, jednak jesteśmy zbyt nieudolni żeby je zastosować.