Badania prenatalne – co powinno się o nich wiedzieć?

Badania prenatalne jeszcze parę lat temu były wprost niemożliwe do wykonania, jednak współcześnie medycyna nadzwyczaj się rozwinęła, wobec tego można z powodzeniem wykonywać badania płodu w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Takie badania zdołają wykryć spore wady i choroby genetyczne u nienarodzonego jeszcze dziecka, takie jak na przykład zespół Downa czy też nieprawidłowości chromosomów.
Continue reading

W jaki sposób właściwie przygotować wyprawkę na narodziny dziecka, gdzie da się zakupić tanie artykuły dziecięce.

Narodziny długo oczekiwanego dziecka to dla każdej pary bardzo szczęśliwa chwila, ale będzie ona wymagać odpowiedniego przygotowania. Dziecko zapewne wywróci całą dotychczasową organizację do góry nogami, również z powodów finansowych, ponieważ kosztów zwłaszcza na samym początku będzie naprawdę dużo.
Continue reading

Jakie badania prenatalne NFZ czasem oferuje

Warto mieć zaufanego ginekologa
Warto sobie wydawać sprawę z tego, że ginekolog to ważny lekarz, bo bada te bardzo intymne miejsca naszego ciała, więc musimy mieć do niego pełne zaufanie oraz nie możemy się go bać. Im więcej będziemy z nim rozmawiać, tym prościej będzie nam zapytać nawet o naprawdę delikatne sprawy, które mogą się okazać ważne dla naszego zdrowia.
Continue reading

Czy wakacje w siodle są dobrym pomysłem na wyjazd dla najmłodszych? Jakie są plusy?

Wakacje to taki czas gdy nasze dziecko może odpocząć od obowiązku chodzenia do szkoły. Chcąc zaplanować ten czas dziecku dobrze będzie prócz odpoczynku albo też spędzenia części tego czasu w gronie rodziny, pomyśleć również o pożytecznym zagospodarowaniu takich chwil. Dobrym pomysłem na wypad dla dziecka mogą być wakacje na kursie jazdy konnej. Dlaczego warto pomyśleć o takim wyjeździe dla naszej pociechy?
Continue reading