Klocki dla dziecka

Pośród wszystkich zabawek osiągalnych w handlu nadal bardzo atrakcyjne są zestawy klocków. Lubią się nimi zabawiać zarówno chłopcy budując przeróżne budynki czy też autka jak też panienki które to przeważnie stawiają z nich mieszkanka dla swych kukiełek.

Lego Super Heroes

Autor: Redazione Fuorigio.co
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba przyznać, iż propozycja zestawów klocków dla dzieci jest aktualnie niezwykle szeroka. Poczynając od klocków zwyczajnych, takich jakimi my ongiś się bawiliśmy, to jest mam na myśli drewniane, barwne sześciany i rolki, przez klocki plastykowe których to odmian spotykamy nieogarnione ilości, aż po zestawy Lego Super Heroes, i inne tego rodzaju klocki firmy Lego, dostosowane do wieku dzieci.

Najmłodszym latoroślom tzn. w wieku 3-6 poświęcone są zestawy Lego Duplo. Uczą one dzieciaczki wiązać ze sobą kształty zwierzaków, rzeczy oraz osób, a także nazywać poszczególne odcienie. Z kolei potomkom trochę większym, to znaczy w wieku 6-12 lat, dedykowane są już wzmiankowane zestawy Lego Super Heroes prezentujące znane figury z kreskówek dla dzieci. Młodzi użytkownicy mogą zatem gdy już złożą klocki bawić się nimi jeszcze, mogą wejść w rolę swoich ulubionych postaci bajkowych. Starszym już dzieciom, powyżej 12 roku życia dedykowane są z kolei skomplikowane bardziej zestawy Lego Technic.

zestaw klocków Lego

Autor: Brickset
Źródło: http://www.flickr.com

Za ich pomocą przyszli konstruktorzy konstruują rozmaite maszynerie, poczynając od aut, przez samoloty do koparek. Pojazdy te mogą być nawet zdalnie sterowane. Myślę, że niewątpliwą wartością zestawów klocków lego jest to, iż po skleceniu danej budowy dziecko w dalszym ciągu jest zainteresowane zabawom. Mam tutaj na myśli wspominane wyżej zestawy Lego Super Heroes, Przygoda, Castle czy też Lego Technic.

Zaletą zaś prostych klocków z plastiku czy też drewnianych jest to, iż nie hamują one fantazji użytkownika, który może z nich wybudować praktycznie wszystko: samochody, aeroplany, domki dla laleczek, mosty, ogrodzenia, pociąg, poligon dla ołowianych żołnierzyków.

Podsumowując, w dziecięctwie i w wieku nastoletnim układanie klocków może spełniać bardzo znaczącą rolę edukacyjną.

Zainteresowany zagadnieniem? Czytaj o nim więcej. Dlatego użyj adresu (http://www.korepetycjezinformatyki.pl/matura-z-informatyki-programowanie-w-c-czesc-1/), jaki przekieruje Cię na serwis. Zachęcamy!

W momencie gdy zabawa klockami jest pretekstem do umacniania relacji rodzinnych, pełni ona zarazem funkcje socjalizujące.