Place zabaw – co było kiedyś, a co jest aktualnie?

Zarówno dla najmłodszych, jak i dla nieco większych dzieci zabawa jest bardzo istotnym elementem życia. Poprzez zabawę najmłodsi uzyskują nowe informacje, a także uczą się współpracy, dzielenia się i ogólnie życia w społeczeństwie. Błędne jest twierdzenie niektórych rodziców, którzy sądzą, że dziecko powinno być wychowywane pod kloszem, z daleka od innych dzieci, które mogą dawać zły przykład. Tak samo szkodliwe jest oddzielanie pociechy od wszelkiego rodzaju zagrożeń, między innymi od infekcji i dolegliwości biorących się z częstego przebywania w towarzystwie rówieśników.
Continue reading

Podarunki świąteczne dla maluchów – czym dobrze jest się kierować podczas ich kupowania?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, przede wszystkim dla dzieci, jakie oczekują na świętego Mikołaja, choinkę ozdobioną światełkami i bombkami oraz podarunki. Dla rodziców z kolei dosyć ważny jest wybór prezentów, aby zapewnić im radość oraz spełnić ich marzenia. Jakie prezenty sprawdzają się najlepiej? Co wskazane jest kupować maluchom, by mieć wpływ na ich rozwój?
Continue reading

Klocki lego są bardzo dobrym pomysłem na prezent świąteczny – dzięki takiego typu klockom nasze pociechy mają możliwość rozwoju wspaniale się bawiąc

Lego od wielu lat należą do jednych z najbardziej popularnych zabawek. Praktycznie każde dziecko lubi bawić się klockami, kreować gospodarstwa i miasta, tworzyć nowe pojazdy i budynki. Klocki lego mogą rozwijać wyobraźnię dziecka przez dużą liczbę kombinacji ich połączenia ze sobą. Kolejnym na to dowodem jest fakt, że bardzo często dzieci poszukują własnych rozwiązań podczas składania klocków, a oprócz tego nierzadko mają już jakiś zarys projektu w głowie zanim jeszcze rozpoczną zabawę.
Continue reading