Co mały zuch lubi najbardziej – 7 rzeczy na podarunek

Kiedy lato się zaczyna pojawia się więcej opcji, ale i zagrożeń dla naszych szkrabów. Właściwie to o każdym czasie w roku można to powiedzieć, niemniej to właśnie latem, gdy można wszędzie się bawić zastawia się pułapki na nasze dzieci. Nawet taki rowerek dla dziecka może być niebezpieczny, gdyż słaba koordynacja i nieoczekiwane pomysły mogą spowodować w groźny uraz.

Zabawki, zabawa

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
A co powiemy na taki jeździk dla dzieci lub jeszcze lepiej motor i skuter dla dzieci? Nieprzeciętnie ciekawa rzecz, jakbym był dzieckiem sam bym chętnie wskoczył na to i się oddalił, więc nie dziwmy się, że nasze szkraby też tego tego chcą. To bardzo ciekawa rozrywka, szczególnie dla chłopców, którzy uwielbiają przede wszystkim samochody i ogólnie wszystkim co ma silnik (nawet kombajny, traktory, ciężarówki). Z tego też względu szczególnie pożądaną zabawką, którą będą chcieli się szczególnie bawić są samochody dla dzieci (spraw dziecku najlepszy prezent na świecie: mój link.

Nie powinniśmy im oczywiście tego zabraniać, powinniśmy wręcz zachęcać naszego szkraba do szczególnie intensywnej zabawy, gdyż przecież dziecięce lata, to ciekawy czas, który już więcej się nie powtórzy.

Zainteresował Cię powyższy wpis? Należy kliknąć w poniższy link i można zobaczyć tam kolejne nasze posty. Myślimy, że także przypadną Ci do gustu.

Ale wszystko z rozwagą. Przez cały czas trzeba naszego dziecka pilnować, dajmy mu oczywiście odpowiednią swobodę, lecz jeśli zaczyna bawić się czymś nowym, przykładowo, rzeczami wymienionymi wyżej to pamiętajmy, iż trzeba go w pierwszych próbach przypilnować, pomóc, doradzić, i dać parę wskazówek, które – miejmy nadzieję – weźmie sobie do serca.

Musimy rozpatrzyć koniecznie też, że my też mieliśmy dzieciństwo i teraz wiemy, jak istotna jest zabawa (każdy chłopiec zakocha się w takim pojeździe: zobacz informacje. W czasie dorosłości tego już nie doświadczymy, a często osoby, które – wspominając kolokwialnie – nie wyszalały się w dzieciństwie robią to w dorosłym życiu. To nie jest dobre. Najlepiej, żeby w czasie dzieciństwa starczyło czasu na zabawę, ale z naszymi wskazówkami, zabawa przez edukację, która z jednej strony bawi, z drugiej uczy. Dyscyplina także jest potrzebna, ale nie ingerujmy chorobliwie, bo dziecko będzie mogło czuć się przestraszone. Pokażmy mu, że świat jest dobry, ciekawy, ale także niebezpieczny, więc warto zachować uwagę i rozsądek.