Jakiego rodzaju mleko podawać dzieciom po skończeniu pierwszego roku życia?

Wszyscy wiemy, że karmienie piersią to najlepszy sposób na odżywianie noworodka.
Mleko modyfikowane Bebilon 3 jest wytwarzane głównie na bazie krowiego mleka. dzieci nie mogą dostawać go w czystej formie, gdyż skład jego ma za dużą ilość białka i sodu.

To może powodować zaburzenia w działaniu nerek, mogłoby również pogorszyć trawienne procesy oraz zmniejszyć wchłanialność istotnych składników odżywczych. Akurat z tego powodu krowie mleko jest poddawane procesowi modyfikacji, jaki jak najbardziej upodabnia je do mleka kobiecego. Modyfikacja krowiego mleka opiera się na zredukowaniu ilości białka i zmianie składu przez powiększenie serwatkowych białek. Także podczas przebiegu modyfikacji jest zmieniany skład klasy tłuszczów. Metoda modyfikowania jest ściśle kontrolowana, żeby nie doszło do jakiegoś zanieczyszczenia mleka. Skład kobiecego mleka przekształca się wraz ze wzrostem dziecka, więc producenci dostosowali poszczególne mleka tak, aby na każdym etapie dziecko dostawało jak największą zawartość odżywczych składników, które zezwalają na jego właściwy rozwój.

kosmetyk

Autor: Hillary
Źródło: http://www.flickr.com
Mleko z cyferką trzy, jest to mleko typu Junior oraz jest przeznaczone dla dzieci powyżej roku. Skład tego mleka jest w większym stopniu odpowiedni dla organizmu malucha niż skład krowiego mleka. Dodane jest do niego żelazo, cynk oraz witamina D.

Atrakcyjna informacja? Jeżeli tak uważasz, ponadto wejdź na ten link – zobaczysz o wiele więcej w ofercie (https://psychiatrabydgoszcz.com.pl/leczenie-depresji/), która dotyczy rozpatrywanej tutaj tematyki.

Należałoby pamiętać, że dziecko po ukończeniu pierwszego roku życia jest cały czas małe. Wiele mam właśnie w tym czasie rezygnuje z karmienia piersią. Pierwsze urodziny maluszka to właściwy czas, aby zmienić mleko z dwójki na trójkę. Do 6 miesiąca życia trzeba karmić potomstwo piersią. Jeśli jednak to Ci się nie powiedzie, wybierz mleko modyfikowane. Mleko tego typu jest dopasowane do potrzeb żywieniowych dziecka.

Wprowadzając do diety dziecka mleko modyfikowane, trzeba śledzić jego reakcję na ten posiłek. Mleko Bebilon 3 jest przeznaczone dla dzieci, które skończyły pierwszy rok życia, ale nadal nie mogą pić krowiego mleka.