Kiedy najlepiej wykonać sesję dziecięcą oraz jak ubrać do niej dziecko?

Trzy miesiące życia dziecka są to najbardziej istotne chwile w życiu młodych rodziców. Pierwsze spojrzenie oraz pierwszy płacz czy też dotyk malutkich paluszków albo uśmiech. Są to chwile, które trzeba uwiecznić.

Każde z rodziców chce mieć w swoim albumie tę piękną pamiątkę z pierwszych dni życia swego dziecka.
opiekun

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Profesjonalny fotograf musi być wyposażony w odpowiedni sprzęt. Bardzo dobrze sprawują się tego typu obiektywy, które mają ogniskową 50 milimetrów. To właśnie taki obiektyw pozwala na robienie zdjęć dziecku w mieszkaniu oraz w kiepskim oświetleniu. Fotografie, które wykonywane są obiektywem 50 mm są wykonane w ten sposób, że łatwo otrzymać jest w nich rezultat małej głębi ostrości w tle. Posiadamy tu nieostry drugi plan. Dobrze by było, gdyby fotograf posiadał na wyposażeniu również aparat z funkcją makro. To dzięki niemu będziemy w stanie zarejestrować chwytające za serce zdjęcia małych dłoni czy też noska małego dziecka. Sesja (sesja zdjęciowa w ciąży) dziecięca powinna odbyć się w takiej sytuacji, gdy potomstwo jest najedzone. Jedynie najedzone dziecko będzie wdzięcznym modelem, aby go fotografować. Śliczne zdjęcia dzieci robione są akurat podczas poobiedniej drzemki. W takiej sytuacji maluch śpi na tyle mocno, że nie obudzi go odgłos uwalnianej migawki w aparacie. Jeżeli interesuje Cię fotografia dzieci Warszawa jest miastem, w którym odnajdziesz fachowego fotografa.
Do sesji fotograficznej bobas powinien być odpowiednio ubrany. Jest to kwestia, która odbije się następnie na estetyce fotografii. Unikać trzeba znacznej liczby barw, wzorzystych ubranek a również napisów na śpiochach. Ubranka dzieciaka muszą być jednolite i pastelowe.

Dzieciaki bardzo prawidłowo prezentują się także, kiedy fotografowane są bez ubrania lub w samej tylko pieluszce. Przed sesją fotograficzną należy pousuwać z tła eksponaty, które rozpraszają. Pousuwać należy niepotrzebne elementy, które nic nie wniosą do zdjęć. Są to butelki, pieluszki czy też pranie.