Zabawki drewniane znów coraz częściej poszukiwane są się na polskim rynku

Mimo że święto dziecka już minął, lecz każdy rodziciel wynajdzie sposobność, by czymś cudnym usatysfakcjonować naszych najmłodszych. Mnogość i jakość zabawek proponowanych na polskim rynku może niejednego rodzica przyprawić o zawrót głowy.

Pomyślmy też przy zakupie zabawki również i na dobór materiału. Większość zabawek wykonywana jest bowiem z tworzywa sztucznego.
mebelki dla lalek

Autor: Wola
Źródło: Wola

Fundacja Na Ratunek
Jeślibyśmy wszak pokusili się o zakupienie zabawek drewnianych? Mianowicie kuchnia drewniana dla dzieci, może okazać się świetnym prezentem dla każdej dziewczynki -odsyłam do tej strony. Z nią niejedna mama wspomni swoje dzieciństwo i tym chętniej przystąpi do radosnej zabawy z swoją córeczką. Dlaczego tylko z drewna, zapytać może każdy? prostzwnie dlatego, że zabawki drewniane są wytrzymałe. Drewno jest odporniejsze na uderzenia, upadki, niż tworzywo sztuczne. Plastik może się wgnieść, jakaś część ma prawo zerwać się lub się odkleić. Nie ma o związku gdy używamy zabawek drewnianych, które w praktyce są wykonane z jednego kawałka materiału, bez zbędnych, czasami niebezpiecznych elementów. Zabawki z drewna są też mniej skomplikowane niż te plastikowe. Dodatkowym plusem zabawek drewnianych jest i to że są ekologiczne. Znaczna część rodziców przywiązuje dużą wagę, do faktu co noszą nasze dzieci, co zjadają oraz czym się bawią – dowiedz się więcej tutaj. Drewno jest więc niezaprzeczalnie najbardziej naturalnym materiałem do zabawy.
ciąża

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Drewniane potrafią okazać się więc mebelki dla lalek ale i łuk dla chłopca.

Mama i tata, a już na pewno dziadkowie pamiętają, że dawniej, kiedy nie było jeszcze sztucznych zabawek, kawał patyka był najwspanialszą zabawką. Był również świetnym źródłem wielu niezwykłych projektów na zabawę. Inwencja dzieci nie jest bez znaczenia.