Plac zabaw do ogrodu

Plac zabaw w ogródku śni się każdemu, kto ma maluchy. Jak urządzić przydomowy plac zabaw dla maluchów, ażeby maluchy entuzjastycznie spędzały tam czas?
Maluchy w większości wypadków rozpiera werwa.

tunel dla dzieci

Autor: Belvilla
W ogrodzie wykorzystują przestrzeń – śmigają oraz wspinają się. Zdeptane zagonki, połamane krzewy i konflikt z dorosłymi zapewniony. A tymczasem zabawa w ogrodzie nie musi oznaczać problemów.

Jeżeli potrzebujesz podobnych informacji, co te zaprezentowanie w niniejszym tekście, to w artykule (http://jednosc.pl/pl/) znajdującym się tutaj na pewno je znajdziesz.

Pod warunkiem, że aranżacja ogrodu zapewnia maluchowi przestrzeń do zabawy.

zabawki

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepiej, kiedy przydomowy plac zabaw położony będzie jak najdalej od szosy oraz dostrzegalny z okna czy innego miejsca, z jakiego dorośli chcą obserwować maluchów. Warto też zadbać, aby droga od budynku do placu zabaw nie prowadziła przez ozdobne rabaty. Rozpędzone z budynku maluchy mogą je unicestwić. Plac zabaw musi być choć częściowo zacieniony oraz osłonięty z dwóch czy też trzech stron. W większym ogródku może być zagrodzony, ale płotek nie może być zbytnio duży, tak ażeby dzieci swobodnie mogły przemieszczać się między częściami ogródka. W małym ogródku tunel dla dzieci oraz inne urządzenia można rozlokować na trawie. Urządzenia pobudzające do aktywności ruchowej należy ustawić na nawierzchni amortyzującej upadek. Wszystkie nawierzchnie muszą być ograniczone krawężnikiem. Urządzenia przeznaczone do zabawy powinniśmy dopasować do Rozmiarów ogrodu jak też przestrzeni, jaką możemy przeznaczyć dla dzieci. Nie mogą być zbytnio stłoczone, dlatego że dobra zabawa oznacza swobodę działania.

Dookoła każdego przyrządu trzeba pozostawić przestrzeń wolną od wszelakich twardych oraz wystających elementów. Korzystny jest dystans nie mniejszy aniżeli 1,5 m w każdą stronę.