Czym cechują się najpopularniejsze odmiany rowerów?

Od bardzo dawna jednym z typowych pomysłów na upominek dla małego dziecka z okazji imienin czy komunii był jakiś rowerek, na którym mały kierowca zdobywał pierwsze doświadczenia. Początkowo rodzice przyczepiali po bokach dodatkowe kółka, by następnie, po zdobyciu pewnego doświadczenia, pociecha mogła już poruszać się samodzielnie.

Męskie torby od VeroStilo

Autor: VeroStilo
Źródło: VeroStilo
Na jednym z następnych etapów takiej swoistej rowerowej drogi, z pewnością był rower górski. Co ciekawe, wielu młodych ludzi używała go i używa wciąż w mieście. Możliwe że chodzi o to, że rowery górskie nie muszą być wykorzystywane jedynie w górach a o to, że doskonale mogą się one sprawdzać także pokonując będące w mieście przeszkody, np. krawężniki czy dziurawe oraz obfite w studzienki drogi. Poza tym osoby, które preferują w mieście używać odmiennych rodzajów rowerów, np. tych turystycznych czy też crossowych, nadal mają prawo to robić. Jednak budowa roweru górskiego jest niemal pancerna, a obecne w nim amortyzatory spełniają swoją rolę niezwykle często. To razem z grubymi oponami powoduje, że użytkownik dostanie się dosłownie wszędzie.
Rowery trekkingowi wykorzystywane bywają raczej przez trochę wcześniejsze pokolenie. Tego typu rowery posiadają trochę węższe koła, co powoduje, że łatwiej jest nimi przemierzać dłuższe odcinki trasy. Gwarantują także wygodniejszą, w większym stopniu prostą pozycję kierowcy. Są modele z i bez amortyzatorów. Rower crossowy natomiast to niejako rower turystyczny, lecz nie mający żadnych akcesoriów.

Są dosyć twarde, lecz nadal gwarantują wygodną jazdę. Wszystkie powyższe rowery mogą mieć opony o średnicy 28 cali. Ogólnie można by powiedzieć, że najlepszy rower to ten, który sprawdzi się w danych warunkach.