Jakiego typu rzeczy do zabawy warto kupować swoim dzieciakom.

W ostatnich latach rynek zabawek, a także same zabawki zupełnie się zmieniły. Najistotniejsze, że jest ich dużo więcej i oprócz zwykłych misiów, drewnianych klocków czy samochodzików otrzymamy wiele różnorakich zabawek z każdej kategorii i każdego typu. Z łatwością więc kupić można idealną zabawkę przykładowo na prezent urodzinowy dla naszego dziecka.

pluszowy miś

Autor: Carly Lesser & Art Drauglis
Źródło: http://www.flickr.com

Klocki Lego, które jeszcze kiedyś były w naszym kraju czymś naprawdę wspaniałym i można je było kupić tylko w paru standardowych rodzajach, obecnie okazały się rozbudowanym działem zabawkarskiego przemysłu, obejmującego klocki przeróżnych typów, należące do takich kategorii jak na przykład miasta, baszty i rycerze, bohaterowie komiksów, straż pożarna, statek piratów i naprawdę mnóstwo innych rodzajów.Wypada jednak dodać, że niestety dzisiejsze zabawki zaczęły przegrywać z innego typu rozrywkami. Ciekawa stonoga zabawka zostanie fajnym gadżetem do zabawy do chwili, kiedy nasze dziecko nie zetknie się ze światem komputerowym. Wówczas może zostać przysłowiowo „wyrzucona w kąt”.

Chcesz wiedzieć więcej z tego intrygującego tematu? Więc dobrze trafiłeś. Zwyczajnie kliknij to obozy konne i przejdź do kolejnej witryny.

Podobnie może się dziać z innego rodzaju zabawkami. Dlatego trzeba pamiętać, ażeby nie zezwalać dziecku na stałe przesiadywanie przed laptopem, lecz stale zachęcać do innego rodzaju zabawy. Pilnujmy, żeby zwykłe zabawki, na przykład lalki albo choćby naklejki żelowe na okno stanowiły dla dzieciaka podstawowe źródło rozrywki, a nie wyłącznie gry komputerowe. Na całe szczęście sami mamy możliwość decydować kiedy a także w jakim wymiarze czasowym pozwolimy pociesze na spędzenie czasu przed ekranem komputerowym.

zabawki

Autor: Karen Eliot
Źródło: http://www.flickr.com

Żadna gra na komputerze nie może zastępować dziecku pierwszego pluszaka czy też pierwszej lalki, z owej przyczyny w żadnym wypadku nie powinniśmy zastępować owych tradycyjnych zabawek, które czasami pozostają z dzieciakami na długie lata – poznaj lepiej markę pontipino, grami komputerowymi, które na pewno będą instalowane i usuwane z komputera chwilę po ich ukończeniu, bowiem dziecko będzie przyzwyczajone do prędkiej, niezobowiązującej rozrywki. Żadna gra komputerowa nie umie wykształcić u młodego człowieka takich dobrych emocji jak pluszak lub inna tego rodzaju zabawka. Jak można zauważyć, tego rodzaju gadżety mogą być cudownymi towarzyszami zabaw w dzieciństwie, o których pociecha na długo nie zapomni.