Poszukujesz idealnego łóżka dla swojego dziecka – sprawdź, co można kupić

W życiu większości ludzi bardzo istotnym momentem jest pojawienie się potomka. Często marzy się o nim latami i gdy wreszcie jest, robi się wszystko, by owe dziecko miało wszystko. Robi się pokoik marzeń, a wraz z nim nabywa wszystkie potrzebne rzeczy – mebelki, zabawki, ciuszki i tak dalej. Pośród tych wszystkich wspomnianych rzeczy jedna jest niezwykle istotna – łóżko dla dzieci.

łóżko dwupiętrowe w pokoju dziecięcym

Autor: Steens
Źródło: Steens

To właśnie łóżko łóżka metalowe białe kunszt dla dzieci sprawia, iż niemowlę ma dobry sen. A rodzice doskonale wiedzą, jak cudowny jest sen noworodka, które tylko je i śpi, a jak najmniej płacze. Oczywiście w tym wieku maluszek wymaga specjalnego łóżka. Mówiąc wprost najlepsze są łóżeczka dziecięce (choć jest sporo osób, preferujących wspólny sen z dzieckiem w łóżku rodziców – niestety to zły wybór; dziecko momentalnie przyzwyczaja się do takiego stanu rzeczy i w późniejszym okresie bardzo ciężko jest to przerwać). Łóżeczka dziecięce są bezpieczne (nie ma zagrożenia wypadnięcia) i komfortowe (specjalne materace zapewniają wygodny a także zdrowy sen). Dodatkowo mogą dość długo posłużyć i rosnąć wraz z bobasem. Później można wyjąć szczeble, zrobić wejście, z którego pociecha będzie sama korzystać. Takie łóżeczka są też niezwykle pomocne, gdy należy wyznaczyć obszar do zabawy – może posłużyć wtedy jak kojec.

dziecko śpiące

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy potomek osiągnie dany wzrost, należy zmienić łóżko. Dobrym wyjściem jest zmiana na takie, które wciąż będzie troszczyło się o bezpieczeństwo i komfort, na dodatek było jednocześnie miłe dla oka. W wieku czterech lat często dzieci już same pragną wybrać tapczan, który im się podoba (dlatego mnóstwo firm robi spania z motywem superbohaterów z filmów animowanych). Z jednym dzieciątkiem nie ma kłopotu, natomiast może się on powstać, gdy jest ich więcej. Rozwiązaniem są łóżka dwupiętrowe, które mogą pomieścić nie tylko dwójkę, ale nawet i troje maluchów (specjalne modele mają jeszcze jedną wysuwaną część). Łóżka dwupiętrowe nadają się też idealnie do małych pomieszczeń, gdzie naprawdę walczy się o każdy wolny centymetr przestrzeni. I niezwykle ważna sprawa – takie łóżka przynoszą rodzeństwu ogromną uciechę.