Ciężko odszukać malucha, które nie słyszałoby Lego

Lego – nie ma chyba dziecka, jakie by nie słyszało o tej największej chyba firmie produkującej najpopularniejsze klocki na świecie. I jakich by nie miało albo nie chciało mieć i się nimi bawić. Początek tych niezwykłych klocków sięga lat trzydziestych dwudziestego wieku, gdy w niewielkim miasteczku w Danii została założona firma, która w ciągu kilku następnych dekad została potentatem na rynku dziecięcych klocków. Bez wątpienia do tego stanu bardzo się przyczynił opracowany w latach pięćdziesiątych sposób połączenia między klockami.

Lego

Autor: Brian Neudorff
Źródło: http://www.flickr.com
Przez niego każdy z klocków z dowolnego pudełka złączyć można z pozostałymi, przez co dzieci mają naprawdę duże możliwości na zabawę. Przez całą historię firmy w ofercie ukazało się całe mnóstwo uniwersalnych klocków, na przykład takich jak postacie, domy i pojazdy, lecz i kilkanaście tematycznych serii, nawiązujących do popularnych produkcji filmowych albo całkowicie wymyślonych przez projektantów duńskiej firmy – klocki Lego dla dzieci. Najbardziej znane serie nawiązujące do filmów to Star Wars, Piraci z Karaibów i Harry Potter, ale co chwilę ukazują się kolejne, jak na przykład nowość z 2014 roku zwana lego mixels.

Gwiazdka albo Mikołaj mikołaj do domu to czas, gdy miliony dzieci otrzymują małe lub duże opakowanie z klockami lego do układania, przy których będą spędzać później długie godziny. Zamawiając zestaw klocków na prezent należy sprawdzić zakres wiekowy, dla jakiego są one dedykowane. Jest to następna bardzo duża zaleta klocków lego, na

lego

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com

każdym pudełku producent prezentuje zakres wiekowy, w jakim dana seria będzie najbardziej odpowiednia.

Na przykład lego bitwa o helmowy jar dedykowana jest dzieciom powyżej lat dziesięciu, co bynajmniej nie oznacza że nie będą mogły bawić się nimi mniejsze dzieciaki czy na przykład dorośli – różne figurki Lego Mixels. Rzecz jasna nie powinno się ich dawać rocznemu maluchowi, lecz pięciolatek na pewno może po nie sięgnąć, tyle że niekiedy się zniechęci przy skomplikowanych konstrukcjach. Wychodząc naprzeciwko nowoczesnym technologiom klocki lego pojawiają się również w filmach i grach komputerowych, czego najlepszym przykładem może być lego batman 2 dc super heroes gra ps3.