Jak najlepiej przywitać kolejnego członka familii? Czytaj na ten temat więcej

Wielu z mając w planach założenie rodziny, zastanawia się jakie będzie mieć potomstwo. Dwie córki, jedynak, trzech chłopców, czy mieszana para – często los dokonuje za nas wyborów. Jednak kiedy już oczekujemy dziecka, na początkowym etapie ciąży możemy uzyskać dane o jego płci. Dobrze z niej skorzystać, bowiem dekoracje pokoju dziecięcego, których dokonuje się już w czasie prenatalnym, są o wiele prostsze, jeżeli wiemy dla kogo są dedykowane. Bowiem inaczej udekorujemy pokój dla synka a inaczej dla córki.

W dzisiejszych czasach mamy setki sklepów, zarówno stacjonarnych jak i on line, w których możemy nabyć prezent dla niemowlaka. Nie są one wyłącznie przeznaczone przyszłym rodzicom, najwięcej sprawunków robią tam rodzina i przyjaciele, wspierający przyszłych rodziców, oraz dzielący z nimi szczęście. Dekoracje pokoju dziecięcego dobrze zacząć od wyboru mebli, pod które będziemy dobierać barwy farm czy tapet (poznaj firmę Pastelove). Warto jest ustalić motyw główny, np: dla córki wybrać wielokolorową tapetę, lub różowe ściany, dla syna malunki androidów lub wyścigi samochodowe. Oczywiście, można być mniej przewidywalnym rodzicem i prezent dla niemowlaka wybrać niekoniecznie zgodnie z płcią. Wybór należy do nas.

niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeżeli jesteśmy obywatelami skromnej miejscowości, w której nie ma w okolicy dobrze wyposażonego sklepu a najbliższy położony jest setki kilometrów od twego domu, możemy nawiedzić sklep w sieci. Znajdziemy tam masę wyrobów, które usprawnią wszelkie dekoracje pokoju dziecięcego. Każdy z produktów będzie poprawnie opisany, z wszelkimi niezbędnymi wymiarami i wagą ułatwiającymi wizualizację produktu na własne oczy. Liczne fotografie będą dodatkowo ułatwieniem. Częstokroć w magazynach tego rodzaju, przy wydaniu konkretnej sumy na prezent (sprawdź też: ręczniki na ślub) dla dziecka, możemy liczyć na darmową przywózkę, lub kupon rabatowy na przyszłe wydatki. Dlatego nie warto obawiać się tego rodzaju witryn, szczególnie że jeżeli nie będziemy usatysfakcjonowani z jakiegoś powodu zakupionym produktem, zawsze mamy opcję zwrócić go w terminie do dwóch tygodni – gwarantuje nam to polskie prawo.

Oczekiwanie na potomstwo to bardzo tkliwy ale też stresogenny moment w naszym życiu. Dlatego należy zrobić wszystko, aby zminimalizować kłopoty związane z nową rolą. Im szybciej rozpoczniemy dekoracje pokoju dziecięcego, tym więcej będziemy mieli czasu na ewentualne korekty. A przecież każdy chce godnie przywitać nowego członka rodziny w mieszkaniu, prawda?