Zabawki dla maluchów – wybieraj z głową

Obecnie oferta firm produkujących zabawki dla dzieci robi wrażenie, w związku z czym wybór tej najlepszej bywa niełatwy. Sam ciekawy wygląd czy wywołanie uśmiechu na dziecięcej twarzy to stanowczo za mało. Na co zwrócić uwagę przy kupnie zabawki?

Przede wszystkim powinna być dostosowana do wieku dziecka. Maluchy do 2. roku życia, poznają świat poprzez dotyk, słuch i wzrok. W związku z czym zabawki przeznaczone dla tej grupy wiekowej są cudownie kolorowe, przykuwające uwagę i zrobione tak, by ułatwiały i pobudzały rozwój dziecka, ćwiczyły jego zdolności manualne i aby bezpośrednio ofiarowywały mu wiele radości. Większość zabawek ma wiele ruchomych elementów, przez co zabawa nigdy nie powieje nudą. Takie zabawki mają za zadanie pomóc naszym dzieciom w poznawaniu świata ponieważ to właśnie na skutek zabaw nasz brzdąc nauczy się liczb a także identyfikacji kształtów i kolorów. Interesujące mogą być także takie zabawki jak na przykład: .

misie

Źródło: pixabay.com

Dziecko w wieku przedszkolnym staje przed nowymi wyzwaniami. Lekcje plastyczne, ruchowe oraz muzyczne stanowią są wyzwaniem, które wiąże się ze zdobywaniem nowych sprawności. Zważywszy na ten fakt, prezenty takie jak plastelina, wycinanki, piłki czy klocki sprawdzą się zawsze, w końcu są przecież „narzędziami pracy” każdego przedszkolaka! Pod koniec wieku przedszkolnego, dziecko zapoznaje się z zasadami gier i zabaw, zaczyna szukać swego miejsca w grupie. To doskonały monet, by kupić mu bardziej ambitne zabawki dla przedszkolaków, np. ciekawe gry – planszowe lub zespołowe. Nauka przegrywania i czerpania radości nie tylko z pokonania przeciwnika ale i gry zespołowej, jest potrzebną lekcją. Można przeprowadzić eksperyment i razem z dzieckiem zagrać na początku w grę bez przestrzegania zasad, by w ten sposób pokazać mu, jak mało ciekawa jest wówczas gra. Tutaj coś dla dzieciaków lubiących się ruszać: link.

Wybierając zabawkę, trzeba też zwrócić uwagę na to by była pozbawiona niebezpiecznych detali. Poza tym powinna być wykonana z nietoksycznych materiałów. By się upewnić, iż zabawka nie będzie stanowiła zagrożenia, najbezpieczniej sprawdzić jej atesty.