Jakie pieluszki współcześnie kupić: wielorazowe czy jednorazowe?

Jak w każdej branży, także w tej przeważa obfita konkurencja. Producenci wyrobów dla niemowlaków prześcigają się w wysyłaniu na rynek coraz to lepszych wytworów. Rodzice mają coraz cięższy wybór, gdyż mogą zakupić także pieluchy jednorazowe, jak i pieluszki tetrowe. Zarazem jedne jak i drugie mają swoje plusy. Pierwsze są reklamowane jako pieluchy, które potrafią oszczędzić czas. Drugie tymczasem są prezentowane jako pieluchy ekologiczne. Które z nich bardziej opłaca się nabyć?

pieluchy ekologiczne jednorazowe

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluszki jednorazowe posiadają co niemiara plusów, ale również minusów. Ich plusem jest bez wątpienia to, że pozwalają wychowawcom zaoszczędzić sporo czasu, ponieważ nie trzeba ich prać czy prasować. Są tak zrobione, że rzeczywiście dziecko nie odczuwa wilgoci moczu, gdyż jest on wchłaniany przez kolejne warstwy pieluszki i przytrzymywany w środku przez wyjątkowyDlatego takie pieluchy są nabywane przez sporą liczbę rodziców. Z przykrością stwierdzam, że ten gatunek pieluszek ma swe minusy. Otóż taka jednorazowa pielucha musi być bardzo często wymieniana. Nie powinno być tak, że jest wymieniana dopiero wtenczas, gdy czuć brzydki zapach. Należy ją wymieniać nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. W przeciwnym wypadku może ona powodować odparzenia skóry niemowlaka, bo mocz w końcu się przedrze przez warstwę pieluszki. To powoduje, że cena zakupu tych pieluszek w skali miesiąca przekracza 200 zł.

Odpowiednie dla dzieci pieluszki tetrowe są bez wątpienia o wiele tańsze, bo ich koszt używania wynosi niecałe 100 złotych w skali miesiąca. Dlaczego tak jest? Otóż ten gatunek pieluszek może być wielokrotnie wykorzystywany. Można go wyprać i wyprasować. A to generuje oszczędność.

Jeżeli masz zamiar uzupełnić swoją znajomość rzeczy na ten temat, to czytaj tu sala konferencyjna poznań kolejne informacje. Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Ponadto te pieluchy są ekologiczne. Przykładowo pielucha jednorazowa rozkłada się w ziemi przez nawet 500 lat. A pielucha tetrowa znacznie krócej, bo jest wykonana z ekologicznych materiałów. To również gwarantuje zdrowsze oddziaływanie na skórę dziecka. Te pieluszki są znacznie zdrowsze dla dziecka, lecz nie dają takiego komfortu jak pieluchy jednorazowe. Dziecko w nich odczuwa wilgoć moczu. Nie musi to być jednak wada, ponieważ dziecko automatycznie zgłasza zaistniałą sytuację. Natomiast w pieluchach jednorazowych nie czuje moczu i dźwiga go w pampersie. A ten ciężar może prowadzić do zniekształcenie chodu niemowlaka.