Najczęściej obserwowalne objawy ciąży u kobiet które spodziewają się swojego dziecka.

O tym, że są w ciąży sporo pań dość późno się dowiaduje, niekiedy zupełnie przypadkiem. Czasami się trafiają sytuacje, że dopiero jak zaczyna się poród to okazuje się, w jakim stanie jest dana pani. Lecz takie sytuacje naprawdę są sporadyczne, jednak zdecydowana większość przyszłych mam w pewnej chwili zauważa swój stan, dzięki czemu może go odpowiednio przejść.

Taka sytuacja może wynikać z faktu, że początkowe objawy ciąży są mało wyraźne i myli się je z innymi problemami. U dużej części kobiet pojawiają się one między czwartym a szóstym tygodniem i mogą trwać przez kolejne kilka miesięcy, ale są również przyszłe mamy, u których ten okres przebiega w zasadzie bez objawów.

Jeśli do tego mają one nieregularne okresy, to niekiedy mija naprawdę sporo czasu zanim dostrzegą, w jakim znajdują się stanie- który tydzień ciąży. Bo właśnie koniec miesiączek jest jednym z pierwszych objawów, jakie występują u pań będących w ciąży, chociaż często spowodowane być to może przez wiele innych powodów, zupełnie nie mających nic wspólnego z poczęciem nowego życia.

Często występującym u wielu pań objawem stanu ciąży są wymioty i nudności. Pojawiają się one przeważnie w początkowych tygodniach i również często są mylone ze zwykłymi zatruciami pokarmowymi. Niekiedy mogą się pojawić również zawroty głowy i omdlenia, spowodowane są one hormonalnymi zmianami, za jakimi idzie zmiana ciśnienia krwi.

Jeżeli przedstawiony na tej stronie wpis okazał się dla Ciebie ekscytujący, kliknij tu, gdyż na pewno warto zobaczyć tutaj (https://accessmedica.pl/pl/rehabilitacja/kardiologiczna/) również inny tego typu materiał!

Z gospodarką hormonalną wiążą się również pozostałe objawy, na przykład takie jak powiększenie piersi i większa ich wrażliwość, a także wzmożony u wielu pań apetyt- sprzedaj.

Ciąża, USG

Autor: iStock
Źródło: iStock
U niektórych pań wstydliwym problemem są hemoroidy w ciąży, niestety ten okres sprzyja ich powstawaniu, a dolegliwości są dużo bardziej nieprzyjemne. Dochodzi do nich przeważnie w ostatniej części ciąży, gdy będzie dużo mniej ruchu, a dziecko zaczyna coraz bardziej naciskać na organy wewnętrzne – zapraszamy na stronę. Metodą na ich zapobieganie jest odpowiednia dieta, najważniejsze jest spożywanie produktów zawierających dużą ilość błonnika, bo wówczas ogranicza się problemy z zaparciami, co jest bardzo ważne w profilaktyce.