Każda mama powinna zaufać własnej intuicji. Przecież natura dała nam ten dar, musimy go tylko odnaleźć w sobie

Wie o tym każda mama, że jej jej dziecko powinno być najbardziej kochane na świecie. Nie ma od tego wyjątku. Co to właściwie oznacza? Na poziomie życia codziennego nikt nie ma wątpliwości, że dziecko dla matki jest najważniejsze. Bardziej od męża, brata, ojca czy matki.

Mama z dzieckiem na placu zabaw

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to więź nie do przebicia. Po prostu, dziewięć miesięcy ciąży, część ciała i niezwykła, duchowa więź tworzą coś bardzo silnego i niezwykłego, co trudno opisać za pomocą słów. Szczęśliwe dzieciństwo to kochająca rodzina, której przedstawicielką jest właśnie matka, to ona przecież nosiła dziecko pod sercem.

Podobnie wygląda to jak z naturą, gdy jej przedstawicielką jest właśnie matka natura. Możemy się zresztą wiele nauczyć od zwierząt i ich zachowań. Nie bez powodu zwraca się uwagę na to, żeby w czasie ciąży nie czytać przesadnie dużo poradników o tym, jak wychowywać dziecko, co mu dawać jeść, a co nie, i tak dalej. Oczywiście wiedza jest niezbędna, ale z umiarem. Zwierzęta bez takiej dodatkowej wiedzy doskonale wiedzą jak zadbać o swoje potomstwo. Jak to możliwe? To się nazywa po prostu intuicja, zaufaj więc swojej, bo każda matka tak naprawdę wie, jak najlepiej zająć się własnym dzieckiem.

Każda matka ma świadomość, że najistotniejsza dla dziecka jest miłość, która może się objawiać na wiele sposobów. Najważniejsze to zapewnić dziecku bezpieczeństwo. Nasze dziecko musi czuć, że nic mu nie grozi.

Autor: naturalkids.pl
To bardzo ważne, ma także wpływ na przyszłość. Dziecko bowiem wychowywane w dziwnym, niespokojnym środowisku może mieć w przyszłości problemy. Bezpieczeństwo to jednakowoż wolna głowa, lecz także potrzeby fizjologiczne, to także odpowiednie ubranka dla niemowląt ze sklepu internetowego (na stronie) lub stacjonarnego, to właściwe dobieranie ubiorków na odpowiednią porę roku. Trzeba pamiętać o tym, że w lato dziecko nie może być za grubo ubrane, a zimą trzeba pamiętać, żeby dziecko miało zawsze zapewnione odpowiednie ciepło. Nie musimy kupować markowych ubrań dla dziecka, liczy się solidna odzież. Ponadto możemy dostać jako podarunek na święta.

Dziecko musi mieć także optymalny rozwój, kontakt z rówieśnikami, z innymi członkami rodziny – dziadkami, czy rodzeństwem. Fajnie też, gdyby w domu były zwierzęta, dziecko bowiem wychowywane w takim klimacie jest lepiej przystosowane emocjonalnie.