Niedługo przyjdzie na świat dziecko – co powinno znaleźć się w wyprawce dziecięcej?

Pojawienie się na świecie dziecka to w każdej rodzinie bardzo ważne wydarzenie. Pojawienie się tego małego człowieczka może naprawdę bardzo dużo zmienić. Trwające dziewięć miesięcy oczekiwanie to czas odpowiedni na to, aby na pojawienie się dzieciaczka bardzo dobrze się przygotować. Pamiętać trzeba o zgromadzeniu właściwej wyprawki, która pozwoli na troskliwą opiekę nad maluszkiem. Co powinno się w wyprawce znaleźć?
Continue reading

Kiedy powinnaś skorzystać z testu na płodność

W dzisiejszych czasach dużo mówi się o rodzeniu dzieci – aborcja jest tematem poruszanym niemal przez wszystkie programy radowe, które chcą zwiększyć swoją popularność. Sprawy antykoncepcji i płodności dotyczą chyba każdego z nas, każdego jednakże w trochę innym zakresie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że dużo osób z różnych względów nie chce mieć dzieci – dla nich przede wszystkim przeznaczona jest antykoncepcja, czasami jednak osoby te „zaliczają” tak zwaną wpadkę.
Continue reading

Jakie badania prenatalne NFZ czasem oferuje

Ginekolog to niesamowicie istotny doktor
Warto sobie zdawać sprawę z tego, że ginekolog to istotny doktor, bo sprawdza najbardziej intymne części naszego ciała, więc powinniśmy mieć do niego pełne zaufanie oraz nie możemy się go obawiać. Im więcej będziemy z nim rozmawiać, tym prościej będzie nam spytać nawet o najbardziej delikatne kwestie, które mają możliwość się okazać kluczowe dla naszego zdrowia.
Continue reading

Badania prenatalne – co powinno się o nich wiedzieć?

Badania prenatalne jeszcze parę lat temu były wprost niemożliwe do wykonania, jednak współcześnie medycyna nadzwyczaj się rozwinęła, wobec tego można z powodzeniem wykonywać badania płodu w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Takie badania zdołają wykryć spore wady i choroby genetyczne u nienarodzonego jeszcze dziecka, takie jak na przykład zespół Downa czy też nieprawidłowości chromosomów.
Continue reading