Kiedy powinnaś skorzystać z testu na płodność

W współczesnych czasach dużo mówi się o rodzeniu dzieci – aborcja jest tematem poruszanym niemal przez wszystkie stacje radowe, które chcą zwiększyć swoją oglądalność. Sprawy antykoncepcji i płodności dotyczą chyba każdego z nas, każdego jednakże w nieco innym zakresie. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, że wiele osób z różnych względów nie chce mieć dzieci – dla nich przede wszystkim przeznaczona jest antykoncepcja, czasami jednakże osoby te „zaliczają” tak zwaną wpadkę.
Continue reading

Badania prenatalne – co powinno się o nich wiedzieć?

Badania prenatalne jeszcze parę lat temu były wręcz niemożliwe do zrobienia, jednak współcześnie medycyna ogromnie się rozwinęła, wobec tego wolno z powodzeniem wykonywać badania płodu w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Takie badania zdołają wykryć poważne wady oraz choroby genetyczne u nieurodzonego jeszcze dziecka, takie jak przykładowo zespół Downa czy nieprawidłowości chromosomów.
Continue reading

Jakie badania prenatalne NFZ czasem oferuje

Ginekolog to niesamowicie istotny lekarz
Warto sobie wydawać sprawę z tego, że ginekolog to istotny doktor, bo sprawdza te bardzo osobiste miejsca naszego ciała, zatem musimy mieć do niego zupełne zaufanie i nie możemy się go bać. Im więcej będziemy z nim rozmawiać, tym prościej będzie nam zapytać nawet o najbardziej delikatne sprawy, które mogą się okazać kluczowe dla naszego zdrowia.
Continue reading