Kiedy powinnaś skorzystać z testu na płodność

W współczesnych czasach wiele mówi się o rodzeniu dzieci – aborcja jest tematem poruszanym niemalże przez wszystkie programy radowe, które chcą zwiększyć swoją oglądalność. Kwestie antykoncepcji i płodności dotyczą praktycznie każdego z nas, każdego jednakże w nieco innym zakresie. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że dużo osób z różnych względów nie chce mieć dzieci – dla nich oczywiście przeznaczona jest antykoncepcja, czasami jednak osoby te „zaliczają” tak zwaną wpadkę.
Continue reading

Niedługo przyjdzie na świat dziecko – co powinno znaleźć się w wyprawce dziecięcej?

Narodziny pociechy to w każdej rodzinie podniosłe wydarzenie. Pojawienie się tego malutkiego człowieczka może naprawdę mnóstwo zmienić. Trwające dziewięć miesięcy oczekiwanie to czas wystarczający na to, aby na urodzenie się dziecka doskonale się przygotować. Pamiętać należy o zgromadzeniu solidnej wyprawki, która umożliwi troskliwą opiekę nad maluszkiem. Co powinno się w wyprawce znaleźć?
Continue reading

Jakie badania prenatalne NFZ czasem oferuje

Ginekolog to niesamowicie istotny doktor
Warto sobie zdawać sprawę z tego, że ginekolog to istotny doktor, bo sprawdza najbardziej intymne części naszego ciała, więc powinniśmy mieć do niego pełne zaufanie oraz nie możemy się go obawiać. Im więcej będziemy z nim rozmawiać, tym prościej będzie nam spytać nawet o najbardziej delikatne kwestie, które mają możliwość się okazać kluczowe dla naszego zdrowia.
Continue reading

Badania prenatalne – co powinno się o nich wiedzieć?

Badania prenatalne jeszcze parę lat temu były wprost niemożliwe do wykonania, jednak współcześnie medycyna nadzwyczaj się rozwinęła, wobec tego można z powodzeniem wykonywać badania płodu w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Takie badania zdołają wykryć spore wady i choroby genetyczne u nienarodzonego jeszcze dziecka, takie jak na przykład zespół Downa czy też nieprawidłowości chromosomów.
Continue reading