Badania prenatalne – co powinno się o nich wiedzieć?

Badania prenatalne jeszcze parę lat temu były wprost niemożliwe do wykonania, jednak współcześnie medycyna nadzwyczaj się rozwinęła, wobec tego można z powodzeniem wykonywać badania płodu w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Takie badania zdołają wykryć spore wady i choroby genetyczne u nienarodzonego jeszcze dziecka, takie jak na przykład zespół Downa czy też nieprawidłowości chromosomów.
Continue reading

Jakie badania prenatalne NFZ czasem oferuje

Warto mieć zaufanego ginekologa
Warto sobie wydawać sprawę z tego, że ginekolog to ważny lekarz, bo bada te bardzo intymne miejsca naszego ciała, więc musimy mieć do niego pełne zaufanie oraz nie możemy się go bać. Im więcej będziemy z nim rozmawiać, tym prościej będzie nam zapytać nawet o naprawdę delikatne sprawy, które mogą się okazać ważne dla naszego zdrowia.
Continue reading

Kiedy powinnaś skorzystać z testu na płodność

W współczesnych czasach dużo mówi się o rodzeniu dzieci – aborcja jest tematem poruszanym niemal przez wszystkie stacje radowe, które chcą zwiększyć swoją oglądalność. Sprawy antykoncepcji i płodności dotyczą chyba każdego z nas, każdego jednakże w nieco innym zakresie. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, że wiele osób z różnych względów nie chce mieć dzieci – dla nich przede wszystkim przeznaczona jest antykoncepcja, czasami jednakże osoby te „zaliczają” tak zwaną wpadkę.
Continue reading