Jakie badania prenatalne NFZ czasem oferuje

Ginekolog to bardzo ważny lekarz
Należy sobie zdawać sprawę z tego, że ginekolog to ważny doktor, ponieważ bada najbardziej osobiste części naszego ciała, zatem powinniśmy mieć do niego zupełne zaufanie i nie mamy sposobności się go obawiać. Im więcej będziemy z nim rozmawiać, tym łatwiej będzie nam zapytać nawet o najbardziej intymne kwestie, które mają szansę się okazać istotne dla naszego życia.
Continue reading

Niedługo przyjdzie na świat dziecko – co powinno znaleźć się w wyprawce dziecięcej?

Narodziny dziecka to w każdej rodzinie istotne wydarzenie. Pojawienie się tego małego człowieczka może naprawdę bardzo dużo zmienić. Trwające dziewięć miesięcy oczekiwanie to czas odpowiedni na to, aby na urodzenie się dziecka świetnie się przygotować. Pamiętać należy o zgromadzeniu właściwej wyprawki, która umożliwi właściwą opiekę nad maluszkiem. Co musi się w wyprawce znaleźć?
Continue reading

Badania prenatalne – co powinno się o nich wiedzieć?

Badania prenatalne jeszcze parę lat temu były wprost niemożliwe do wykonania, jednak współcześnie medycyna nadzwyczaj się rozwinęła, wobec tego można z powodzeniem wykonywać badania płodu w okresie rozwoju wewnątrzmacicznego. Takie badania zdołają wykryć spore wady i choroby genetyczne u nienarodzonego jeszcze dziecka, takie jak na przykład zespół Downa czy też nieprawidłowości chromosomów.
Continue reading

Kiedy powinnaś skorzystać z testu na płodność

W współczesnych czasach dużo mówi się o rodzeniu dzieci – aborcja jest tematem poruszanym niemal przez wszystkie stacje radowe, które chcą zwiększyć swoją oglądalność. Sprawy antykoncepcji i płodności dotyczą chyba każdego z nas, każdego jednakże w nieco innym zakresie. Na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, że wiele osób z różnych względów nie chce mieć dzieci – dla nich przede wszystkim przeznaczona jest antykoncepcja, czasami jednakże osoby te „zaliczają” tak zwaną wpadkę.
Continue reading