Jak dbać o siebie w ciąży?

Zdrowie ciężarnej to zwyczajnie konieczność. Przyszłe mamy próbują się idealnie odżywiać, testują różne ćwiczenia, kupują preparaty witaminowe. Jak przeżyć ciążę bez kłopotów?

Kobieta w ciąży

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Leki w ciąży

Ciąża wiąże się ze sporą odpowiedzialnością. Przez 9 miesięcy trzeba o siebie troszczyć inaczej niż zawsze. Trudno, żeby wtedy nie przytrafiła się jakaś infekcja. Leczenie w tym czasie może być problematyczne, ale wielu medyków sugeruje, że leki homeopatyczne są skutecznym rozwiązaniem na przeziębienie i problemy żołądkowe.

W dodatku mogą złagodzić mdłości typowe w pierwszym trymestrze. Każdaapteka on-line ma w ofercie leki stworzone dla przyszłych mam, ale bez rozmowy z prowadzącym lekarzem nie można przyjmować tabletek.

Warto również wybrać się na szczepienia Wrocław dla uniknięcia powikłań np. po grypie.

Czas ciąży może łączyć się z różnorakimi utrudnieniami. Czasami okazuje się, że nieodzowne są też leki na hemoroidy. Tylko niektóre z nich sprzedawane dla kobiet w ciąży.

Fitness w ciąży

Ciąża

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Żadna z nas nie planuje w utyć więcej niż powinna. Zajęcia fitness dla mam są modne, a panie z brzuszkami zapełniają fitness kluby. Ważne, by ruszać się i nie siedzieć przed telewizorem. Praca nie jest bez znaczenia i pozwala pozostać aktywną przez cały ten okres – eko-miszmasz.pl Ceneo.

U ciężarnych zaburza się także krążenie, a to powoduje czasami żylaki. Z tego powodu konieczne są buty bez obcasa i luźne spodnie i aktywność fizyczna. Przy tej okazji też przydatne są kosmetyki (Ziołowy hydrolat) poprawiające krążenie krwi, koniecznie należy dobierać tylko te wyprodukowane dla mam, np. Mustela.

Badania prenatalne

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Jak odżywiać się w ciąży?

Dieta w ciąży nie musi wiązać się z radykalnymi modyfikacjami – to po prostu lekkie i regularne posiłki. Tłuste jedzenie powinno pójść w kąt, a warzywa muszą zagościć w jadłospisie na stałe. Idealnym pomysłem są organiczne towary – tutaj dowiesz się więcej.

Przede wszystkim trzeba urozmaicić dania i przygotowywać chude mięso, ryby, kasze. Co dzień należy pamiętać o dużej ilości błonnika, więc można decydować się na pełnoziarniste przegryzki pomiędzy posiłkami. Koniecznie trzeba walczyć z zachciankami.