Jak walczyć z depresją sezonową?

Depresja to choroba, o jakiej od niedawna mówi się naprawdę bardzo dużo. Warto niemniej pamiętać, że depresja sezonowa to schorzenie całkowicie inne od zwyczajnej wersji tej choroby. Cechują ją bowiem stany obniżonego nastroju, jakie mają miejsce wyłącznie w wyniku niedoborów światła słonecznego, które w Polsce da się zauważyć w czasie zimy i jesieni. Najczęściej, depresja tego rodzaju mija razem z pojawieniem się odpowiedniej dawki promieniowania słonecznego. W jaki sposób jednakże przetrwać miesiące zimowe, które w Polsce trwają faktycznie dość długo? Jak poradzić sobie z depresją sezonową?

plaza

Autor: Georgie Pauwels
Źródło: http://www.flickr.com
Zalecana jest z reguły lampa do fototerapii, jaka charakteryzuje się dziś dosyć dużym zainteresowaniem. Lampę umieszcza się w pomieszczeniu i wytwarza ona stosowną ilość światła tym sposobem redukując niedobory. Jest tania oraz wyjątkowo wydajna. W dodatku, to bardzo bezpieczna forma leczenia, gdyż nie wiąże się z pojawianiem się żadnych skutków ubocznych. Wystarczy, że osoba walcząca z depresją każdego dnia, mniej więcej przez godzinę bądź dwie, będzie przebywała w bliskości lampy. To, jaka powinna być odległość pomiędzy użytkownikiem i lampą jest kwestią indywidualną oraz zależy od urządzenia. Każdy producent zamieszcza tego rodzaju informację na opakowaniu, dlatego zanim zacznie się terapię, dobrze jest się z nią zapoznać. To, jak długa powinna być sesja z udziałem lampy jest zależne w dużej mierze od jej mocy. Im jest ona wyższa, tym mniej czasu trzeba spędzić przy urządzeniu.

Fascynuje Cię taka tematyka? Jeśli tak, to zobacz polecane info (welldent.wroclaw.pl/) podobnych postów, ponieważ one zapewne także okażą się warte Twojej uwagi.

Warto mieć to na względzie, kupując najbardziej stosowną dla siebie lampę – przeczytaj jaką lampę na depresję kupić.

Zakup lampy jest ściśle związany z tym, jaki tryb życia prowadzi dana osoba. Należy uczciwie zastanowić się nad tym, ile czasu dziennie można poświęcić na sesję z jej udziałem. Jedynie regularne, codzienne sesje mogą zapewnić pożądane rezultaty, toteż jeśli istnieje prawdopodobieństwo, że dana osoba nie będzie mogła sobie pozwolić na długotrwałe naświetlanie, w takim przypadku o wiele lepszym rozwiązaniem jest zakup lampy o wyższej mocy. Urządzeń takiego typu jest współcześnie na rynku rzeczywiście bardzo dużo, w ten sposób każda osoba znajdzie towar, jaki spełni jej oczekiwania. Na uwadze warto mieć także wymagania innych członków rodziny, którzy będą z lampy korzystali (poznaj dodatkowe informacje).