Działanie soku z acaji – zobacz i przekonaj się sam

Na rynku regularnie obecnie pojawiają się produkty, których oddziaływanie na zdrowie jest uważane za zbawienne. Naturalnie, nie oznacza to, że należy je błyskawicznie włączać do swojej diety, ale z pewnością warto to rozważyć. Przykładem obecnego krzyku mody są owoce acaji, jakie już od dłuższego czasu odnoszą triumfy w tematyce zdrowego odżywiania. Znaczącym zainteresowaniem cieszy się też sok z acaji, jaki można zakupić przede wszystkim w sklepach ze zdrową żywnością i sklepach internetowych. Czy rzeczywiście warto decydować się na jego używanie? Czy jest to produkt warty uwagi? Jakie są jego podstawowe właściwości?

jagody acai

Autor: Eli Duke
Źródło: http://www.flickr.com

Jagody pochodzą z Brazylii i wykazują działanie, jakie daje możliwość na oczyszczanie ludzkiego organizmu z obecnym w nim oraz szkodliwych dla zdrowia toksyn. Zanieczyszczenia obecne w wodzie czy powietrzu przyczyniają się do wzrostu zagrożenia toksynami, dlatego zastosowanie tego rodzaju produktów jest jak najbardziej wskazane. Sok posiada bowiem dość wysokie stężenie antyoksydantów, które też spowalniają procesy starzenia się. Dodatkowo, regularne pijanie soku może oddziaływać na ludzką witalność i chęć do regularnego uprawiania wysiłku fizycznego. Jagody mogą również zmniejszać ilość cholesterolu w organizmie człowieka, a co za tym idzie, redukują ryzyko niebezpiecznych chorób wieńcowych. Mają również działanie antynowotworowe.

Soki z acaji pijane są również przez osoby, które planują schudnąć. Kupując je trzeba jednakże zwracać uwagę, aby w składzie nie był obecny cukier, ponieważ wtedy kaloryczność soku będzie zbyt wysoka. Z racji tego, że jagody są faktycznie witaminową bombą, są polecane przeważnie tym osobom, które często chorują i mają kłopoty z odpornością (kup jagody acai – tabletki). Poza tym, mają wielki wpływ na wygląd ludzkiej skóry i włosów. Spożywanie takiego soku jest więc zasadne, szczególnie jeżeli jest to produkt odpowiedniej jakości, bazujący tylko na składniach naturalnych, pozbawiony sztucznych dodatków. Trzeba się jednak przygotować na to, że sok z jagód acaji, tak samo jak same jagody, nie należy do najtańszych – zobacz ofertę: zdrowa żywność (szczegóły tutaj producent żywności ekologicznej) w sklepie Zdrowy Stragan. Warto postarać się znaleźć w internecie sklep, którego oferta jeśli o to chodzi będzie najbardziej konkurencyjna, albo porównać ceny w najbliższych sklepach ze zdrową żywnością .