Eskapada po Wrocławiu – co pożądane byłoby zobaczyć w tym mieście?

Wycieczka po Wrocławiu na pewno będzie ogromnie emocjonująca. Wrocław to ładne miasto, które ma wiele do zaoferowania. Na początek warto udać się do serca Wrocławia, to znaczy zobaczyć rynek. Znajduje się tam multum kościołów, z jakich możemy podziwiać urokliwą panoramę miasta, oraz także stare kamieniczki, wiele sklepów i wiele interesujących kawiarenek oraz kafejek.

Wrocław

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
We Wrocławiu pożądane byłoby wybrać się też do Ogrodu Zoologicznego i do ZOO – na zwiedzanie tych atrakcji powinno się zająć sobie multum czasu. Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie wolno chwilę odprężyć się oraz napić się piwka pod chmurką. To miejsce polecamy w szczególności ciepłą wiosną i latem. Warto wybrać się także na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, jaka oferuje rejsy od wiosny do jesieni. Możemy także wypożyczyć kajak albo rower wodny.

Park Szczytnicki to także idealny pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu blisko 400 różnorodnych gatunków drzew, mnóstwo ślicznych roślin, urocze mosty oraz kładki, jakimi można przechadzać się. Ładnym miejscem jest również drewniany kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI i XVII wieku. We Wrocławiu warto zobaczyć także Most Grunwaldzki, jaki jest jednym z pierwszych wiszących mostów w pełnej Polsce. Mimo, że we Wrocławiu nie brak mostów, to stanowczo wolno ogłosić, iż Most Grunwaldzki jest najpiękniejszy.

Fascynującym miejscem jest także Wyspa Słodowa, gdzie częstokroć odbywają się przeróżne imprezy plenerowe i występy, a na barkach zdołamy napić się piwa. Obok Wyspy Słodowej znajdują się też dwie inne – Wyspa Piaskowa i Bielarska, które również warto odwiedzić. Wyspy te wyróżniają Wrocław na tle innych miast, to cudowne miejsce na spacer i odpoczynek.

To ledwo parę miejsc, jakie możemy ujrzeć, będąc w tym pięknym mieście.

Jeżeli nie wiesz, gdzie wyszukać niezbędne Ci wiadomości, to kliknij ten odsyłacz. Uczciwie zalecamy ten tekst (https://proformasport.pl/kontakt/) każdemu, kto chce mieć niebanalne źródło informacji.

Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, warto zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w jakim odkryjemy jeszcze więcej atrakcyjnych miejsc i zabytków godnych ujrzenia.