Jak duże przemiany są na rogówce oka, w czasie wykonywania laserowej korekcji wad widzenia?

W dzisiejszych czasach nie ma już potrzeby wykorzystywania okularów czy też szkieł kontaktowych, ponieważ duża część osób mogła by skorzystać z osiągnięć dzisiejszej techniki okulistycznej oraz wybrać specjalny zabieg laserowego skorygowania wad widzenia.

laboratorium

Autor: Karen Mardahl
Źródło: http://www.flickr.com
Co interesujące, aż 80% bodźców odbierana jest przez zmysł wzroku, wszyscy ludzie powinni wyjątkowo troszczyć się o to, żeby móc obserwować otaczający świat jak najbardziej wyraźnie. Jeśli interesuje Cię laserowa korekcja wzroku Szczecin to miasto, gdzie znajdziesz profesjonalną klinikę okulistyczną, w której robione są tego typu zabiegi i gdzie pracują najlepsi specjaliści. Wchodzą one w skład chirurgii referencyjnej, a sam zabieg polega na modelowaniu powierzchni oka przy pomocy wiązki lasera. Zabieg zajmuje zaledwie parę sekund, w czasie jakich poprawiane są małe zmiany na rogówce oka.

Spodobał Ci się ten opis? Więc czytaj to pogotowie dentystyczne, na co masz chęć na następnej witrynie, którą z chęcią dla Ciebie stworzyliśmy.

Korekcje dotyczą ułamków milimetra, jednak już te subtelne zmiany przywracają ostrość widzenia.

Zimą pamiętaj o magnezie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Sam zabieg wykonywany jest przy pomocy najnowocześniejszego lasera, który gwarantuje zarówno niesamowitą szybkość przeprowadzania zabiegu, ale oczywiście również całkowite bezpieczeństwo pacjenta. Należy jednak pamiętać, że nie każdy mógłby zostać zakwalifikowany do przeprowadzenia laserowej korekcji wad widzenia. Osoby zainteresowane muszą wcześniej odbyć specjalistyczne badania kwalifikacyjne. Jednak nie są one darmowe, ich koszt wynosi około trzystu zł. Tego typu badanie zajmuje ok. 1-2 h.

W jego czasie lekarz podaje specjalistyczne kropelki rozszerzające źrenice, więc nie powinno się przyjeżdżać na badania jako osoba kierująca samochodem. Jeżeli używamy soczewek kontaktowych, należy z nich zrezygnować na kilka tygodni przed przeprowadzeniem badań kwalifikacyjnych.