Jak stworzyć jingle swojej stacji radiowej?

Jingle radiowe to melodie, które stosowane są jako pauzy w programach radiowych i telewizyjnych lub po prostu dźwięki charakteryzujące poszczególne rozgłośnie. Często prawidłowy wybór utworu może sprawić, że będzie on wizytówką danego przedsiębiorstwa i doprowadzi do tego, że stanie się ono bardziej rozpoznawalne. Właściciele opisywanych tutaj firm mogą zatrudnić kogoś, kto wykona cały pakiet tego typu muzyki lub skorzystać z coraz szerszej oferty proponowanej przez studia nagrań. Możliwości wyboru odpowiednich dźwięków jest niezwykle dużo, dlatego też nie powinno się dokonywać decyzji zbyt szybko.

Emisja radiowa

Autor: Martin Pulaski
Źródło: http://www.flickr.com

Darmowe jingle radiowe to genialne rozwiązanie dla stacji radiowych rozpoczynających swoją działalność. Krótkie melodyjki, które zapewnia studio studio tatuażu szczecin nagrań, można ściągnąć bezpośrednio ze strony internetowej danego przedsiębiorstwa. Kiedy założenia się sprawdzą, pozostaje tylko złożenie zamówienia na indywidualną oprawę muzyczną. W większości przypadków darmowe jingle radiowe mogą być odtwarzane wyłącznie w swojej pierwotnej formie, nie można tworzyć remiksów i dostosowywać ich do osobistych potrzeb samodzielnie. Jest to uznawane za czyn niezgodny z prawem. Studio nagrań wykonuje nie tylko jingle radiowe, lecz także całą oprawę muzyczną. Jeżeli klient zdecyduje się na nią, w dużej mierze będzie uczestniczył w powstawaniu projektu. W związku z czym wspólnie z pracownikami studia ustalana jest ogólna koncepcja oraz motyw, jaki ma przewodzić takim kompozycjom.

Kolejnymi krokami jest ułożenie melodii oraz zarejestrowanie jej. Jingle radiowe to jednak nie tylko sama melodia. Najczęściej podczas jej trwania wypowiadana jest nazwa audycji czy też radia, w którym nadawany jest program. Z tego powodu oferta zawiera także „banki głosów”, które używane są w jinglach. Bardzo często w takich zbiorach znajdują się nagrania głosu powszechnie znanych telewizyjnych lektorów, aktorów czy też piosenkarzy. Klient zamawiający jingle radiowe ma bardzo duży wybór, a także znaczący wpływ na to, co skomponuje wybrane studio nagrań. Jeżeli jednak zamawiający nie czuje się profesjonalistą w tej dziedzinie i nie posiada własnej koncepcji, może liczyć na pełną pomoc ze strony studia nagrań.

Szukając odpowiedniej oprawy muzycznej dla swojego przedsiębiorstwa, warto zwrócić się do profesjonalistów. Studio nagrań pomoże nam dostosować dźwięki do konwencji, a cały proces zajmie niewiele czasu. Współpraca może zaowocować powstaniem melodii, które nierozerwalnie będą kojarzyły się z daną marką i staną się same w sobie genialną reklamą. Wszelkie informacje na temat zamówień znajdują się na stronie internetowej danego studia, gdzie mamy możliwość zapoznania się z dotychczasowymi osiągnięciami firmy, przykładowymi utworami, jakie w niej powstają oraz pełnym zakresem usług proponowanych klientom.