Jaka groźna choroba narządów wzroku nie daje żadnych symptomów oraz jak często trzeba odwiedzać okulistę?

Gdy tylko zauważymy kłopoty z jakością wzroku, musimy pójść do takiego doktora. Nie wolno czekać z tego typu wizytą gdy przykładowo zaobserwujemy u siebie częste mruganie czy też wielokrotne stany zapalne powieki oraz spojówek.

Nawet jeżeli nie mamy niczego do zarzucenia jeżeli chodzi o ostrość widzenia to nie oznacza to, że nie powinniśmy pójść do okulisty. Niezwykle często są tego typu dolegliwości, które przebiegają w podstępny sposób. Nie dają one widocznych objawów i jednocześnie powodów do obaw, lecz gdy coś niepokojącego dzieje się z naszymi oczami, dolegliwość jest już zazwyczaj niezwykle zaawansowana i już mało da się zrobić. Wielokrotnie także nie można by zrobić nic. Taką chorobą jest jaskra. Przy jaskrze nie ma żadnych objawów ani nie pogarsza się wzrok. Nieleczona jaskra może wywoływać ślepotę. Jeżeli jest ona wcześnie wykryta, wówczas niezwykle często wystarcza proste leczenie w postaci podawania kropelek, które zaleci nam okulista. Warto jednak mieć świadomość tego, że kropelki mogą zatrzymać rozwój choroby, ale nie odwracają już wyrządzonych strat. Kolejna poważna choroba to katarakta. W wypadku katarakty lekarze potrafią odwrócić jej efekty przez wszczepienie sztucznej soczewki w miejsce tej uszkodzonej.
okulista
SPA

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com
dieta

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Dla oczu zagrożeniem może być spędzanie czasu w środowisku, gdzie występują wzmożone energetyczne fale, styczność z pogazowymi smołami albo duże promieniowanie. Delikatna powierzchnia narządu wzroku niezwykle źle znosi zanieczyszczenia środowiska chemikaliami oraz pyłem. Ryzyko dolegliwości narządów wzroku może zwiększyć również nieodpowiednia dieta, która posiada wiele kwasów nasyconych. Takie kwasy znajdują się przykładowo w tłuszczach zwierzęcych.

Kiedy z naszymi oczami wszystko jest w porządku, wówczas u okulisty okulista warszawa wilanów wystarczyłoby zjawić się raz na 3 lata. Kiedy posiadamy jakiekolwiek problemy z oczami, w takiej sytuacji doktor może zlecić wizyty co 6 miesięcy albo co rok. Po zakończeniu 45 r. życia warto częściej robić profilaktyczne badania.